Facebook Google+ Twitter

Medale z olimpiady w Rio de Janeiro z astronomii. Dla Polaków

Nie mamy szczęścia w sporcie, ale za to mamy w naukach ścisłych. Na zakończonej dzisiaj olimpiadzie astronomicznej Polacy zdobyli trzy medale.

 / Fot. 6th IOAATo już kolejny sukces Polaków na międzynarodowej olimpiadzie z przedmiotów ścisłych; w czerwcu były medale z fizyki, a teraz mamy z astronomii. Jak donosi Nauka w Polsce w zakończonej we wtorek 6. Międzynarodowej Olimpiadzie z Astronomii i Astrofizyki (6th IOAA),
która odbyła się pod patronatem Międzynarodowej Unii Astronomicznej, uczestniczyło 140 uczniów z 32 krajów. Zdobyliśmy 4 medale w tym jeden złoty, jeden srebrny i dwa brązowe.

Złoty medal przypadł Filipowi Fickowi z Wadowic, z V LO w Krakowie, który zdobył również srebrny medal z fizyki. Srebro wywalczył Przemysław Kuta, z I LO w Tarnowie. Brązowe medale powędrowały do Kacpra Bucki (PZ nr 11 SO w Kętach) oraz Jakuba Kliencki (I LO w Łodzi). Wyróżniono Aleksandrę Hamanowicz (ZS UMA Gimnazjum i Liceum Akademickie w Toruniu).

Polscy zawodnicy przed startem przeszli kilkudniowe zgrupowanie, na którym poznali między innymi południową półkule nieba, która jest niewidoczna na naszych szerokościach geograficznych i jest mało znana. Poprzednia Olimpiada odbyła się w Polsce, w Chorzowie; następna będzie w przyszłym roku, w Grecji.

Znajdź nas na Google+

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.