Facebook Google+ Twitter

Medale za Długoletnie Pożycie Małżeńskie dla par z Torunia

30 stycznia 9 par z Torunia obchodziło swoje złote gody. Z tej okazji uhonorowane zostały Medalami za Długoletnie Pożycie Małżeńskie. Jubilatom wręczył je prezydent miasta Michał Zaleski w imieniu prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego.

Prezydent Michał Zaleski podczas odznaczania jubilatów / Fot. Łukasz KołtackiUroczystość nadania medali odbyła się w Sali Wielkiej Dworu Artusa w Toruniu.
Prezydent odznaczył dziewięć par: Annę i Romana Falkowskich, Teresę i Jana Gołaszewskich, Marię i Feliksa Gostańskich, Danutę i Zdzisława Kaczalaków, Barbarę i Jana Kosków, Mariannę i Henryka Kotkiewiczów, Krystynę i Romana Łapów oraz Janinę i Edmunda Majerów i Krystynę i Jana Żurowskich.

Na twarzach jubilatów, którzy prócz medali otrzymali także od władz miasta kwiaty oraz symboliczne upominki pojawiło się wiele razy wyraźne wzruszenie. Pamiątkowe zdjęcia z prezydentem oraz przedstawicielką Urzędu Stanu Cywilnego / Fot. Łukasz Kołtacki Pytani o receptę na tak długie szczęśliwe pożycie twierdzili jednogłośnie: wierność, miłość, zaufanie, tolerancja a także brak kłótni o rzeczy nieistotne i dążenie do zgody. 60-lecie ślubowania obchodzą jako jedyni Janina i Edmund Majerowie. Mają troje dzieci, sześcioro wnuków a nawet prawnuka.

Jubileusze małżeńskie są organizowane przez toruński Urząd Stanu Cywilnego, od kilku lat mają też szczególną oprawę, odbywając się w zabytkowych wnętrzach. Świętujące pary z 50-letnim lub dłuższym stażem małżeńskim, a wraz z nimi krewni i znajomi spotykają się albo w Sali Mieszczańskiej Ratusza lub też w Dworze Artusa. Uroczystość jak zwykle zwieńczył krótki koncert oraz lampka szampana. Zgodnie z ustawą medale wręcza małżonkom prezydent miasta w imieniu prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.