Facebook Google+ Twitter

Media chcą być ponad wszystkim i wszystkimi

Wydarzenia ostatnich dni w kraju obserwuję z pewnej odległości z ogromnym niepokojem. Kiedyś jeden były minister oznajmił, że Polska to dziki kraj. I miał rację. Obserwując mój kraj, kreśli mi się obraz totalnego zamętu i chaosu,

Na zdjęciu mikro-urządzenie do zapisu dźwięku wielkości papierosa, mieszczące się w butonierce marynarki. Ten gadżet otrzymał każdy uczestnik pewnej konferencji prasowej w Niemczech 2O lat temu Fot. Rajmund Czok. / Fot. W mojej ocenie Polska to kraj ludzi nie pojmujących istoty demokracji. Demokracja jest nagminnie ignorowana, nie przestrzegana, przez część polityków wręcz nadużywana i prawnie łamana. Ogromny udział w tym wszystkim przypisać należy także mediom, którym się wydaje, że stanowią machinę ponad wszystkim i wszystkimi. Takie rozumowanie jest zgoła błędne.

Od blisko ćwierć wieku przebywam na przemian w kraju i zagranicą. I szczerze mówiąc, gdy po kilkutygodniowym pobycie opuszczam kraj czuję naprawdę ogromną ulgę. Takiego bezprawia, wręcz zdziczenia, jakiego dopuszczają się niektórzy dziennikarze, zwłaszcza fotoreporterzy, za granicą szukać ze świeczką. Brakuje im profesjonalizmu i kultury. Niemiecki dziennikarz, który ostatnio wizytował nasz kraj, zwierzył mi się, że był zbulwersowany zachowaniem młodych reporterów telewizyjnych z mikrofonami. Na jednej z ważnych konferencji prasowych zachowywali się jak chmara natarczywej szarańczy.

Ten sam dziennikarz zauważył również, że w polskiej telewizji panuje istny zalew upolitycznionych programów. Że do TV zapraszani są nagminnie ci sami politycy nie lubiani przez telewidzów. Zamiast konstruktywnej rozmowy atakują się wzajem, skacząc do oczu, np. „Kawa na ławę”, „Loża prasowa” i inne, Te programy nie tylko denerwują, ale są pozbawione etyki i obyczaju. Podobną hipokryzję polityków wysłuchał na licznych konferencjach prasowych odbytych w ciągu jednego dnia. Z tego płynie wniosek: nasze media nie starają się łagodzić nabrzmiałych sytuacji, prowokują, skłócają i osłabiają nasze państwo. udając przed społeczeństwem… i tu powtórzę raz jeszcze - bycie ponad wszystkim i wszystkimi.

Z ciekawości przeglądam w Internecie co ciekawsze tytuły prasowe. Większość z nich ma nagłówki sugerujące (czytaj: prowokujące), że nie trzeba czytać treści, by się domyśleć o co chodzi. Włos na głowie staje dęba, gdy zerkamy na komentarze. Niektórzy komentatorzy drakońsko prymitywnym słownictwem (czytaj: aroganckim, impertynenckim) wystawiają sobie laurkę, a swojemu środowisku ogromny wstyd.

Dlatego w sprawie afery podsłuchowej z rozmachem rozdmuchanej przez tygodnik „Wprost”, nie zabiorę głosu. Według mnie to maskarada medialnie-polityczna, próba destabilizacji kraju granicząca z zamachem stanu. W sumie sprawa groteskowa, śmieszna i infantylna reakcja mediów na trudną sytuację.W

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (5):

Sortuj komentarze:

Panie Darku, słuszna uwaga.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Panie Marku, myślę to samo, co pan.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Panie Rajmundzie, a jak Pan myśli czy to z krajów totalitarnych wziął się styl, który uprawiają paparazzi? Samo określenie "paparazzi" też chyba z nad Wisły nie pochodz..., więc niech ten pan Niemiec nie będzie taki urażony stylem "natarczywej szarańczy".

Poza tym, jeśli czytelnik w Niemczech artykuły ocenia po tytułach, to znaczy, że wszystko jest w porządku, uczymy się... wszak styl dziennikarstwa do nas stamtąd przychodzi, a nie ze wschodu.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Marku, na szczęście jako pseudo-blogerzy zwani dziennikarzami obywatelskimi nie musimy się tym przejmować, bo nas żadne prawo dziennikarskie nie chroni.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Czy te lepsze standardy, o których pan pisze, to ten?

"Dlatego w sprawie afery podsłuchowej z rozmachem rozdmuchanej przez tygodnik „Wprost”, nie zabiorę głosu. Według mnie to maskarada medialnie-polityczna, próba destabilizacji kraju granicząca z zamachem stanu. W sumie sprawa groteskowa, śmieszna i infantylna reakcja mediów na trudną sytuację".

Faktycznie. Nie zabrał Pan głosu... Nic a nic nie wiemy , co Pan o tym myśli...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.