Facebook Google+ Twitter

Media Markt - granica dobrego smaku

Roland Pieczkowski i Grajan Roztocki wystąpili w spocie Media Markt. Kolejna prowokacyjna reklama, to niewątpliwie duży sukces. Obracam wszystko w żart i zastanawiam się czy Media Markt nie dla idiotów, skoro takich pokazuje!?

Początek spotu reklmowego Media Markt. / Fot. YouTube / Media Markt Ostatnio zainteresowałem się reklamą ING, w której Marek Kondrat, parodiował Lecha Kaczyńskiego. Jako obserwator, stwierdzam, że sam spot reklamowy trafił w dziesiątkę. Każdy z nas wie, jak działa reklama, jak nas irytuje i przyciąga. Agencje reklamowa konkurują ze sobą, starają się prześcignąć i wymyślać zaskakujące reklamy. Oczywiście sam spot to nie wszystko. Jednak nie będę opisywał tu w żaden sposób, systemów działania reklam.

Roland Pieczkowski. / Fot. YouTube / Media Markt Ostatnio pojawiła się perełka w mediach. Kiedy dowiedziałem się, że w telewizji leci reklama z Rolandem Pieczkowskim i Grajanem Roztockim, zainteresowałem się tym. Staram się ograniczać, oglądanie telewizji, bo ostatnio ramówka stacji podstawowych (TVP 1, TVP 2, Polsat i TVN) kuleje. Nie pasjonują mnie wszelakie tańce i śpiewy. Jednak gdy w grę wchodzi Roland i Gracjan, przykładam oko do szklanego pudła.

Roland znany jest z występów w wszystkich programach gdzie zwykły widz, może zostać bohaterem. Roland pojawiał się wszędzie. Od "Idola" po "You Can Dance". Bez skutku. Ale dzięki temu ten 25-letni chłopak, mógł ponownie zaistnieć w mediach. Jak dla mnie jest to szalenie oryginalna postać. Jest to jedna z takich osób, która sprawia, że kiedy ją widzę, poprawia mi się humor. W takim kraju jak Polska (czasem szalenie szarym), potrzeba takich dziwaków. Dzięki Media Markt (i ich odmiennym podejściu do reklamowania swojej marki), dostał szansę na zwiększenie swojej rozpoznawalności. Udało się. Tak czuję.

Gracjan Roztocki. / Fot. YouTube / Media Markt W drugim spocie reklamującym sklep pojawia się Gracjan Roztocki, znany ze swojego talentu do śpiewania, czy nagich aktów. Mamy wrażenie, że Media Markt próbuje promować się dziwakami. Dla mnie postać Gracjana, to kolejny idol polskiego internetu. Nie ukrywam, ale od początku śledzę losy Roztockiego w Sieci. To człowiek na krawędzi dziwactwa i pasji. A pasja to szalenie istotna sprawa. Kiedy Gracjan śpiewa, widz zastanawia się czy Media Markt nie przekroczyła pewnej granicy dobrego smaku?

Mam mieszane uczucia. Jednocześnie cieszę się, że zamiast pięknych uśmiechów, sztucznych polskich rodzin, leków przeciwbólowych czy komórek, pojawia się coś ciekawego. Te dwie barwne postacie, poprawiają mi humor. Ale czy typowy widz nie będzie miał nic przeciwko wykorzystaniu w reklamach dziwaków z prawdziwego zdarzenia? Mam wrażenie, że wzbiera się jakaś litość, patrząc na dwóch dorosłych mężczyzn, którzy wyginają swoje ciała? Ich śpiew wdziera się jak gwóźdź do mózgu, rozrabia i ulatuje.

Kolejna prowokacyjna reklama, to niewątpliwie duży sukces. Obracam wszystko w żart i zastanawiam się czy Media Markt nie dla idiotów, skoro takich pokazuje!? Gracjanowi i Rolandowi, życzę dużo sukcesów i radości z tego co robią. Takich ludzi nam w kraju brakuje. Kolejny taniec na parkiecie pod gwiazdami za grube pieniądze. Sztuczne, plastikowe. Wybaczcie zrobiło mi się mdło. Czas wyłączyć telewizor. Wolę radio.

Do obejrzenia:
Roland Pieczkowski w spocie Media Markt
Gracjan Roztocki w spocie Media Markt
Marek Kondrat w spocie ING

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (8):

Sortuj komentarze:

gracjan
  • gracjan
  • 09.09.2010 22:38

a gracjan mimo niedawnego pobicia przez antyfana nadal ma sie niezle i wystapil w kolejnej reklamie! ;)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ani Roland ani ten Gracjan nie mają tego co wg mnie człowiek mieć musi: a) dobrego smaku i b) wstydu (aa no i jeszcze paru innych rzeczy). To co robią jest poniżej pewnego poziomu. To nie jest tzw. dobre świrowanie. Oni nie wiedzą co to znaczy. Zdecydowany minus. Nie dla takiego "pokazania siebie".

Komentarz został ukrytyrozwiń

Zgadzam sie, ze takich ludzi w Polsce brakuje. A akty z zalozenia sa nagie. Pozdrawiam:)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Maciek. Wklep w You Tube -> Roland Pieczkowski. Have fun!

Komentarz został ukrytyrozwiń

a kto to jest ten cały pieczkowski? przyznam się, że o ile gracjana kojarzę, to o tym drugim pierwszy raz usłyszałem tu, a zobaczyłem na bilbordzie. spotu w tv nie było dane mi widzieć.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Właśnie wypadła mi z gazety ich reklamówka. Nie sądzę, żeby ten pomysł spodobał się klientom. Roland wygląda na zdjęciu jak w czasie ataku epilepsji... Przepowiadam, że szybko się z tego wycofają.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Święta racja, to sieć dla idiotów właśnie. Ale już doczekali się antyreklamy na swó temat: http://pl.youtube.com/watch?v=u7MBF9Pk1cU Ciekawe, jak na nią odpowiedzą? Czy obniżą ceny o 20%?...

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 26.09.2008 14:49

Nie, nie kupuję w sieci dla idiotów. Drogo, niezbyt profesjonalnie i dość daleko

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.