Facebook Google+ Twitter

Media Markt ukarany przez UOKiK, musi zapłacić 750 tys.

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-06-02 11:25

Prezes Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów Małgorzata Krasnodębska-Tomkiel nałożyła blisko 750 tysięcy złotych kary na sieć sklepów Media Markt. Firma utrudniała konsumentom reklamowanie wadliwych towarów.

Urząd uznał za niedozwolone automatyczne odrzucanie przez Media Markt reklamacji - bez odniesienia się do wskazanych w dokumentach przez konsumentów wad. Ponadto Urząd stwierdził, że klienci spółki byli wprowadzani w błąd co do faktycznie przysługujących im uprawnień.

Zdaniem UOKiK spółka naruszyła dobre obyczaje w zakresie przyjmowania i rozpatrywania reklamacji, ponadto złamała prawo do rzetelnej, jednoznacznej informacji o przysługujących konsumentom uprawnieniach. Skutkiem tego był brak jasnych kryteriów rozpatrywania reklamacji.

Prezes UOKiK nakazała zmianę kwestionowanej praktyki i nałożyła na przedsiębiorcę 750 tysięcy złotych sankcji. Decyzja nie jest ostateczna, a spółka może odwołać się od niej do Sądu Ochrony Konkurencji i Konsumentów.

Sieć sklepów Media Markt znana jest głównie ze sprzedaży detalicznej sprzętu elektrycznego gospodarstwa domowego, artykułów radiowo-telewizyjnych, mebli biurowych, sprzętu telekomunikacyjnego oraz fotograficznego.
JS

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.