Facebook Google+ Twitter

Media Markt zapłaci karę za utrudnianie składania reklamacji

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-06-02 17:26

Prezes Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów Małgorzata Krasnodębska-Tomkiel nałożyła blisko 750 tysięcy złotych kary na sieć sklepów Media Markt. Firma utrudniała konsumentom reklamowanie wadliwych towarów.

Spółka nie zgadza się z takimi zarzutami, dlatego zaskarżyła ją już do Sądu Okręgowego w Warszawie - Sądu Ochrony Konkurencji i Konsumentów i oczekuje na rozprawę sądową w tej sprawie.

Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów uznał między innymi za niedozwolone automatyczne odrzucanie przez Media Markt reklamacji - bez odniesienia się do wskazanych w dokumentach przez konsumentów wad. Ponadto Urząd stwierdził, że klienci spółki byli wprowadzani w błąd co do faktycznie przysługujących im uprawnień.

Zdaniem UOKiK spółka naruszyła dobre obyczaje w zakresie przyjmowania i rozpatrywania reklamacji, ponadto złamała prawo do rzetelnej, jednoznacznej informacji o przysługujących konsumentom uprawnieniach. Skutkiem tego był brak jasnych kryteriów rozpatrywania reklamacji.

Media Markt ma nadzieję, iż w toku postępowania sądowego zarzuty postawione jej przez Prezesa UOKiK zostaną zweryfikowane na jej korzyść.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.