Facebook Google+ Twitter

Media nie przekazują prawdy o KDT

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2009-07-21 16:37

Nie budzi zdziwienia konieczność usunięcia kupców z centrum miasta Warszawy, ale powstaje pytanie, dlaczego komornik sądowy w godzinach rannych unikał spotkania z zarządem KDT.

Jak wygląda kwestia rozliczeń miasta z właścicielem budynku, skoro umowa stron została zawarta na lat trzydzieści i przed jej upływem doszło do jej rozwiązania - według informacji na zasadzie porozumienia, a według informacji miasto nie wywiązało się z umowy i faktycznie nie przekazało kupcom działki z prawomocnym pozwoleniem na budowę. Kto jest odpowiedzialny za podpisanie umowy z kupcami której warunki nie zostały dotrzymane?

Dlaczego media nie przekazują rzeczywistych i konkretnych informacji o stanie rozliczeń miasta i KDT
oraz o licznych sporach sądowych, które dotyczą kwot? Nie budzi zdziwienia brak zaufania kupców do rzeczywistej woli prezydenta miasta, albowiem stało się regułą, że władze Warszawy nie reguluje swoich zobowiązań, np. przejecie prywatnej własności z papierową obietnicą wypłaty kwoty odszkodowania jej właścicielom bez dotrzymania swoich zobowiązań, zaniechanie zwrotu prywatnej własności budynku poniżej 20 lokali i uporczywe zwlekanie ze zwrotem lub przekazaniem gruntów w użytkowanie wieczyste na rzecz spadkobierców byłych właścicieli.

Jednocześnie powstaje pytanie, dlaczego i na jakiej podstawie miasto chce w trybie poza przetargiem wynająć kupcom sklepy, na jakiej zasadzie i za jakie kwoty, czy te lokale nie winny podlegać zwrotowi na rzecz byłych ich właścicieli? Dlaczego według informacji mają zostać uprzywilejowani nieliczni wybrańcy, którymi są kupcy KDT? Można postawić twierdzenie, że tak ostry konflikt może usprawiedliwić decyzję o lokalizacji domu towarowego.

Proszę o rzeczowe i konkretne informacje, a nie o tanią sensację - nie dziwie się, że padła propozycja zniesienia abonamentu skoro widzom nabijane są głowy tanimi sensacjami, że ktoś użył gazu pieprzowego, że 8 osób jest rannych, że zablokowano Marszałkowską , że komornik jest bezradny w wykonaniu wyroku sądowego, a może byłoby watro pokusić się o rzeczową i konkretna informację o tym iż został złożony wniosek do Sądu o wstrzymanie egzekucji lub powództwo przeciw egzekucyjne, że istnieje XX pozwów złożonych przeciwko miastu, w tym pozew o odszkodowanie i na jaką kwotę ,że kupcy stworzyli biła księgę która zawiera to i to. W związku z tym należałoby wyjaśnić, czy nie istnieje obawa, że egzekucja komornicza w istocie może stanowić zamiar stworzenia
sytuacji faktów dokonanych.

Bieżące reportaże ze zdarzenie, tanie sensacje
mogą być umieszczane w brukowcach, a nie telewizji, która winna sprawę rozpatrywać bezstronnie i z szeroką analiza sytuacji.

Dlatego proszę konkretne i rzeczowe informacje o stanie rozmów i mediacji z kupcami, proszę o wyjaśnienie, czy prawdą jest, że kupcy z KDT mają zostać uprzywilejowani wobec innych mieszkańców Warszawy, gdyż ja nie wyrażam zgody na szczególne uprzywilejowanie kupców, ale jednocześnie jestem przeciwny niepotrzebnemu obciążaniu budżetu miasta kosztami procesów
i kwotami odszkodowań.

Zbigniew S. Baszczeski

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

Pani Barbaro - trudno zrozumiec, że ciagle sa w kraju ludzie, ktorzy uwazają, że prawo Kaduka poparte piesnią "Nie rzucim ziemi",(lub Bogurodzicą, zaleznie od okoliczności), flagą polską, uzywaną jak muleta na byka i dramatyczne okrzyki "tu sa dzieci i kobiety cieżarne" (kto ich tam wprowadził, organizując zadymę?) - jest wazniejsze, niż wyrok sądu.
Jest to jakas reminiscencja i pokłosie działań pseudo "związkowych", które przybierają formę zwykłej, chuligańskiej rozróby.
Blaszany bazar na jednym z wiekszych placów Europy na niesłychanie drogim terenie w środku stolicy państwa!
http://fakty.interia.pl/polska/news/gronkiewicz-waltz-zajmiemy-kupcom-towar,1341888,2943

Komentarz został ukrytyrozwiń

A , jak słyszę dookoła, wszyscy marzą o przestrzeganiu prawa, o państwie gdzie panuje prawo, a nie bezprawie na które cigle wszyscy utyskują. . A tu demonstracja o zakceptowanie bezprawia. Popierają , żądają bezprawia. Ja już z tego NIC nie rozumiem.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Nie wiem po co ta medialna wrzawa wokól tego KDT.Chyba dlatego, ze w środku lata trudno o podobną zadymę.
W Warszawie od dawien dawna panował urzędniczy bałagan ( niektórzy mówili mafia urzednicza-vide casus Piskorskiego) i zaniedbań jest bez liku. Tolerowanie takiej bazarowej hali w centrum miasta to curiozum i dziwne, że tak długo to trwało.
Głupota i korupcja urzednicza?
A ostatnia zadyma? To efekt nieskuteczności prawa, czegos niebywałego w zachodnich państwach. Wystarczyłoby egzekwowac prawo, SZYBKO I SKUTECZNIE. I zaden urzędas miejski i zaden kupiec by nie podskoczył. Niby proste...
Tymczasem mamy co mamy.Żałosny spektakl.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.