Facebook Google+ Twitter

Media przed wyborami. Ostatnia prosta. Cz. 2

O czym pisze się i mówi w mediach w ostatnich dniach przed wyborami? Wiadomości24 relacjonują najważniejsze wydarzenia medialne tego tygodnia.

 / Fot. PAPWe "Wprost" Kuba Wojewódzki straszy wygraną PiS-u. "Dziś, na tydzień przed wyborami, Polsce potrzebny jest apel, taki sam jak cztery lata temu, gdy nawet poza granicami kraju ustawiały się długie kolejki młodych Polaków, by znowu sprowadzić ojczyznę na mapę nowoczesnej Europy" - czytamy w tekście, który dziennikarz skierował do młodych ludzi w wieku 18-24 lat.

Na okładce "Uważam Rze" czytamy "A jednak ma z kim przegrać". To aluzja do wywiadu premiera Donalda Tuska, który w ubiegłym roku powiedział, że nie ma z kim przegrać wyborów. "Kampania 2007 r. to dramatyczna debata Tusk – Kaczyński. A po drodze spoty "mordo ty moja"– z czytelnym przekazem: PiS-owska władza chce walczyć z układem. A na końcu konferencja prasowa szefa CBA i łzy posłanki PO Beaty Sawickiej, które paradoksalnie mogły przesądzić o porażce tych, który złapali ją na nadużyciach. Nawet kampania prezydencka 2010 r., choć wyciszona do maksimum po tragedii smoleńskiej, pełna była symbolicznych scen. A co zapamiętamy z tej najnowszej, z 2011 r.? Nazwę tuskobus? I uwagę Jarosława Kaczyńskiego, że on autobusem z kaczym dziobem Polski przemierzać nie będzie?"- pisze Piotr Zaremba.

W poniedziałkowym wydaniu "Newsweeka" można przeczytać wywiady z premierem Donaldem Tuskiem oraz prezesem Jarosławem Kaczyńskim. "Wielkim marzeniem Polaków było zawsze dogonienie bogatej Europy. Pod rządami Platformy Obywatelskiej możemy to zrobić szybciej"- podkreśla Tusk. "Jedno jest pewne: jeśli nasz elektorat się zmobilizuje, to wygramy" - mówi Kaczyński.

W poniedziałek Tomasz Lis w swoim programie w TVP2 rozmawiał z Jarosławem Kaczyńskim. Rozmowa ta była tak gorąca, że niektórzy uważają ją nawet za pojedynek dziennikarza z byłym i premierem i oceniają, kto wyszedł z niego zwycięsko.

Od poniedziałku do piątku, w samo południe, w Radiu Zet Monika Olejnik prowadzi pojedynki polityków. Oczywiście nie są to pojedynki na pięści, lecz na słowa, programy. Nie brakuje emocji.

Media przed wyborami

W środę prezydent Bronisław Komorowski wystąpił w "Kropce nad i" w
TVN24. - Nie powiem, na kogo będę głosował. Może po wyborach. Teraz mówię: Idźcie głosować! Po wyborach spotkamy się w tej samej Polsce, wspólnej - podkreślił prezydent w rozmowie z Moniką Olejnik.

W czwartek prezes Jarosław Kaczyński udzielił w pociągu wywiadu reporterowi TVN24 i Tomaszowi Machale z Polsatu.

Wczoraj premier Donald Tusk wziął udział w debacie prowadzonej przez dziennikarzy Polsatu i TVP Info: Jarosława Gugałę i Joannę Osińską. -Nie jestem ideałem. Mój rząd nie był najlepszym w historii świata. Chciałbym jednak, żeby był oceniany przez pryzmat okoliczności zewnętrznych i w zestawieniu z tym, co w innych okolicznościach zrobili poprzednicy - mówił premier.

Również największy serwis dziennikarstwa obywatelskiego Wiadomości24 aktywnie włączył się w kampanię. W ostatnim czasie w redakcji serwisu w ramach akcji "Podwieczorek z W24" gościli politycy z pierwszych stron gazet. Przemysław Maksym i Łukasz Brzezicki rozmawiali z Pawłem Kowalem (szefem PJN), Zbigniewem Girzyńskim (posłem PiS), Małgorzatą Kidawą- Błońską (wiceprzewodniczącą PO), Januszem Palikotem (przewodniczącym RPP), Ryszardem Kaliszem (posłem SLD) oraz Alicją Węgorzewską-Whiskerd (artystką, niezależną kandydatką do Sejmu, startującą z list PSL).

W W24 można wziąć też udział w ... antywyborach. Czytelnicy głosują na tych kandydatów, na których na pewno w rzeczywistości nie oddaliby swojego głosu. Wyniki tuż przed zakończeniem ciszy wyborczej.

Od jutra cisza wyborcza!Do Wiadomości24 możesz dodać własny tekst, wideo lub zdjęcia. Tylko tu przeczyta Cię milion.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

GŁOS NIEWAŻNY
  • GŁOS NIEWAŻNY
  • 07.10.2011 17:00

Mam prośbę ! ZAGŁOSUJMY w tych Wyborach lecz oddajmy GŁOS NIEWAŻNY !
Nasi pseudo Politycy namawiają nasz zawsze do głosowania, bo mają w tym konkretny interes zapewnione na 4 lata ciepłe posadki nie małe pensje itd ,więc zawsze przed Wyborami dużo nam obiecują.Prawda jest taka że tak naprawdę mają zwykłego Polaka gdzieś...Jest w kraju Bezrobocie ,pensje z roku na rok spadają,zatrudniają Polaków/Wyborców na czarno,dzieło lub zlecenie za marne stawki.
Młodzi ludzie po szkołach średnich i studiach nie mają żadnych peryspektyw na dobrą pracę i godną płacę.Dajmy im pstyczek w nos i ODDAJMY GŁOS NIEWAŻNY !!!
Wszyscy ludzie niezadowoleni z ostatnich 22 lat rządzenia w naszym kraju, tak powinni zrobić.POLITYCY/PARTIE gdyby dowiedzieli się że setki tysięcy a może miliony Polaków nie zagłosowali na NICH skoczyła by im GULA.W Świat poszła by też ta informacja że Polacy w sposób demokratyczny w Wyborach ODDAJĄC GŁOS NIEWAŻNY sprzeciwiają się chorej Polityce...TO MOŻEMY ZROBIĆ DLA SIEBIE a NIE DLA TYCH PARTII I PSEUDO POLITYKÓW- ODDAJMY GŁOS NIEWAŻNY !!! TO MA NAPRAWDĘ SENS.....TO MOŻEMY MY ZWYKLI SZARZY LUDZIE ZROBIĆ - ODDAJMY W WYBORACH GŁOS NIEWAŻNY

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.