Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

4482 miejsce

Media wolne czy bezwolne? Oto jest pytanie...

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2012-02-14 13:15

Wstęp Stanisława Zagórskiego do tej zbiorowej pracy ma tytuł: „Media są, jak ogień”. Faktycznie, mogą one energetyzować i inspirować rozleniwione umysły, ale mają też w sobie niszczycielską moc.

 / Fot. okładka ksiązkiKrzysztof Kąkolewski powiedział, że słowo ma siłę rażenia bomby atomowej. Piotr Kowalski rozwija to stwierdzenie we wstępnym referacie „Nasz zawsze zmediatyzowany świat”, gdzie stwierdza, że: "Nowe i najnowsze media nie tylko uzależniły od siebie użytkowników, ale także głęboko przekształciły świat odbierany, odczuwany i konceptualizowany przez odbiorców”.

Organizatorzy sesji naukowej i wydawcy pracy zbiorowej pokazali problemy związane ze współczesnymi mediami. Podeszli do nich: naukowo i systemowo, politycznie i etycznie, kulturowo oraz wyodrębnili kilka szczególnych przypadków. Po wstępnych referatach pokazano mechanizmy procesów globalizacji mediów i kondycji osławionej "czwartej władzy", którą jest wolna prasa.

I tu można się zastanawiać czy odpowiedzialność mediów nie nakłada dziennikarzom kagańca cenzury, czy też jeszcze gorszej autocenzury? Zwrócono też uwagę na możliwość odgrywania przez rozmaite media roli kreatywnej, a równolegle destruktywnej. Wszystko bowiem zależy od morali dziennikarzy i wydawców.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Ciekawa książka. Polecam.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.