Facebook Google+ Twitter

Medialna burza wokół Caster Semenya

Od środowych zawodów podczas których, osiemnastoletnia Caster Semenya pokonała rywalki i zdobyła złoto w biegu na 800m, z czasem 1:56.72 min, trafiła na łamy wszystkich mediów. Niestety, nie tylko ze względu na pobity rekord życiowy i zdobyty medal, a wątpliwości co do płci złotej medalistki.

IAAF postanowił sprawdzić płeć zawodniczki i poddać ją specjalistycznym badaniom - Tu chodzi o stan zdrowia. Ona nic złego nie zrobiła. Po prostu musimy pilnować aby przestrzegane były przepisy. Podchodzimy do niej z troską, nie chcemy żeby było to coś upokarzającego - twierdzi rzecznik związku Nick Davies. Rodzina Caster jest oburzona tymi podejrzeniami, twierdząc, że jest to powodowane zazdrością oraz postrzega jako okrutny przejaw rasizmu.

Jak dodała 80-letnia babcia mistrzyni świata, jej wnuczka od dziecka miała problemy związane z chłopięcą sylwetką. - Rówieśnicy jej dokuczali, a ją to bardzo bolało. Z tego względu była i pozostała dość nieśmiała. Z drugiej strony była jedyną dziewczynką w naszej drużynie piłkarskiej - wyjaśniła.
Federacja lekkoatletyczna RPA wydała komunikat, w którym stanowczo zapewniono, że Caster Semenya jest kobietą.


Źródło:
bild.com

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.