Facebook Google+ Twitter

Medialna "Noc dla Śląska"

24 czerwca katowickie Rondo Sztuki stało się punktem jedności konkurujących ze sobą na co dzień śląskich mediów. Połączyła je inicjatywa Noc dla Śląska, będąca pomysłem Wojciecha Majewskiego, Andrzeja Stefańskiego i Jana Matuszyńskiego.

Logo "Nocy dla Śląska" zaprojektował rektor Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach, profesor Marian Oslislo. / Fot. prof. Marian Oslislo- Działając w myśl zasady: "Nie pytaj co kraj może zrobić dla Ciebie, zapytaj co Ty możesz zrobić dla swojego kraju", podejmujemy inicjatywę mającą na celu promocję Śląska. Każdy, komu region ten jest bliski, może śledzić w internecie, co będzie się działo podczas "Nocy dla Śląska". Może też za pomocą bezpłatnych wideo-rozmów połączyć się z kimś internetowo i sam opowiadać o Śląsku. To słowa zachęty jednego z pomysłodawców przedsięwzięcia
Andrzeja Stefańskiego, które można było przeczytać na kilku portalach zapowiadających „Noc dla Śląska”.

Kilkugodzinny program na żywo, transmitowany równocześnie na antenach radiowych, telewizyjnych oraz online to wspólny sposób regionalnych mediów na promocję Śląska. 24 czerwca o godzinie 19.30 w katowickim Rondzie Sztuki zawrzało, a mieszkańcy Śląska oraz jego sympatycy na całym świecie spotkali się wirtualnie w tym miejscu, by wspólnie ze śląskimi mediami i dzięki ich zjednoczonej pomocy przekonać się o tym, że mimo codziennej konkurencji, są w stanie zrobić coś wspólnie dla Śląska.

Transmisja „Nocy dla Śląska” nadawana była na żywo równocześnie przez Telewizję Katowice, portal internetowy www.wyborcza.pl oraz Radio Katowice. Poza tym takie media jak: Radio eM , Radio Piekary i TV Silesia podczas trwania programu dokonały kilku wejść na żywo na swoje anteny. Z kolei zadaniem regionalnej prasy (Gość Niedzielny, Polska. Dziennik Zachodni , Sport, Gazeta Wyborcza w Katowicach ) jest zamieszczenie na swoich łamach obszernej relacji z transmisji „Nocy dla Śląska”. Program moderowali: dziennikarka TVP3 Aneta Chwalba i Jacek Filus z Radia Katowice.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

I mnie tam nie było :((( tzn na Śląsku. Dzięki za obszerną relację z tej ważnej imprezy.
Brawa dla organizatorów , pomysłodawców i uczestników i dla reporterki W24.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.