Facebook Google+ Twitter

Medialna prawda

Olimpiada w Vancouver dobiegła końca. Dla Polaków kończy się nie lada sukcesem. Sześć medali biało czerwonych to bilans tegorocznej Olimpiady Zimowej.

Olimpiada Vancouver 2010 / Fot. logoOlimpiada to wielkie wydarzenie dla każdego fana sportu. Tegoroczna w Vancouver ma dla Polskich kibiców szczególne znaczenie. Nasi sportowcy zdobyli w sumie aż 6 medali. To wszystko za sprawą Adama Małysza, Justyny Kowalczyk oraz panczenistek. Ten pierwszy po wspaniałych skokach zdobył 2 srebrne medale, mocniejszy okazał się tylko, a zarazem znowu Simon Ammann. Justyna Kowalczyk została trójkolorową "królową nart". W Vancouver wywalczyła srebro, brąz oraz upragnione złoto. Przemiłą niespodziankę sprawiły nam panczenistki, które drużynowo wywalczyły brąz.

Nie tak dawno tłum kibiców powitał Adama Małysza na warszawskim Okęciu. Były śpiewy, gratulacje, kwiaty i przemowy. Jesteśmy dumni, że mamy tak wybitnego i wspaniałego Polaka.
Tak samo dziś 1 marca witano Justynę Kowalczyk. Kibice zgotowali jej naprawdę piękne przywitanie. Przybyła orkiestra z rodzinnego miasta narciarki, śpiewała wspaniale. Aż łza się w oku kręciła.

Piękne jest, że umiemy wyrazić swoje podziękowania za emocje jakich nam dostarczyli. Że możemy pokazać, jacy naprawdę jesteśmy dumni.

Ale dlaczego nikt dziś w tym dniu powrotów nie wspomniał o naszych panczenistkach? Nie wiadomo kiedy wracają do kraju i czy już w ogóle wróciły. Jeśli wróciły to dlaczego ich nikt nie witał? Przecież tak samo zdobyły medal na Olimpiadzie. Może to nie jest złoto tylko brąz, ale czasami mniejszy sukces cieszy bardziej niż ten większy.

Media fascynują się tylko "Wielką Justyną" i "Wielkim Adamem" to też dobrze, bo są naprawdę Wielcy. Media kompletnie jednak nie zważają na te mniejsze sukcesy uwagi. Czy tak trudno jest zaśpiewać "sto lat" i "dziękujemy" naszym brązowym panczenistkom? W końcu zgotowały nam miła niespodziankę stając na podium.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

To prawda.. najśmieszniejsze jest to, że wszystkie media pokazują to samo.

Komentarz został ukrytyrozwiń

@Dorota- ale które konkretnie narty masz na myśli? Polacy tak naprawdę interesują się głównie skokami, no i może trochę biegami dzięki Justynie Kowalczyk. Jest jeszcze grupka fanów biatlonu, ale na pewno nie tak liczna jak dwie pierwsze grupy. A gdzie są alpejczycy, kombinatorzy norwescy?

Komentarz został ukrytyrozwiń

5*

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.