Facebook Google+ Twitter

Medialne centra cyfrowej wojny z ACTA

Z Twittera czasowo zniknęła jedna ze stron przekazujących informacje o działaniach Anonymusa - AnonNewsPolska. Działa na nowo, przekazując zapowiedzi i efekty działań hakerów.

 / Fot. AnonNewsPolska Co było w usuniętych przez kancelarię premiera wpisach na Facebooku

Na stronie https://twitter.com/#!/AnonNewsPolska nie tylko na bieżąco, ale nawet z wyprzedzeniem, pojawiają się informacje o poczynaniach hakerów. Tu zapowiadane były ataki na strony premiera i prezydenta, tu przeczytać można było o demonstracjach, planowanych w kilku miastach przeciwko ACTA. Warto zaglądać również tutaj (Facebook)

Terminy i miejsca protestów przeciw ACTAHakerzy: wstrzymujemy ogień do czasu rozmowy Boniego z Tuskiem

AnonNewsPolska zapowiadał też akcję przeciw Sony, podczas której hakerzy obiecali wszystkim darmowy dostęp (brzmi to jak eufemizm jeśli chodzi o kradzież) do archiwów produkcji tego mulimedialnego kolosa.

Przebieg wydarzeń związanych z Anonymous znajdziesz w materiale: Hakerzy blokują strony. Relacja z działań Anonymous

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (16):

Sortuj komentarze:

Uważam, że tylko niezależny internet jest w stanie dokonać jkiegokolwiek przełomu w panującym, nie tylko w Polsce, systemie pseudodemkratycznym. W rzeczywistości wolność i demokracja zozstała zawłaszczona przez oligarchiczno-medialne-finansowe układy. Cieszy mnie, że to jest społecznie zrozumiałe i większość ocenia jednoznacznie poczynania władz.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jak Platforma Obywatelska jest "obywatelska" to ja jestem zwolennikiem Acta który nie ma ani jednego nielegalnego pliku, obrazka czy dźwięku. Załóżmy że jest legalny utwór do ściągnięcia. Ty go ściągasz a tu "leci" bicik z innego kawałka. Możesz o tym wiedzieć lub nie ale popełniasz przestępstwo, napiszesz krytyczny komentarz w sprawie np recenzji pewnej gry, twórca gry uznaje że działasz na jego szkodę i przez Ciebie traci jego dorobek intelektualny gdyż zniechęcasz potencjalnych klientów. Następuje cenzura i ściganie. "By żyło się lepiej"

Komentarz został ukrytyrozwiń

Najbardziej żałośnie wyglądają "obrońcy" i "popieracze" ACTA, którzy wykorzystywali lub jeszcze gorzej, aktualnie to robią - korzystają z nielegalnego oprogramowania. Znając problematykę rozwoju komputeryzacji w naszym kraju, jestem pewien, że niewielu internautów nie popełniło kradzieży wartości intelektualnej.
Proszę mi nie zarzucać, że stosuję filozofię: "wszyscy kradną, to dlaczego ja mam tego nie robić".
Nie, nie, nie! Pokazuję tylko stan rzeczywisty. Jeżeli ktoś mówi inaczej, to albo paskudnie kłamie, albo nie był tego świadomy. Jeżeli sam nie korzystał z kradzionej jakiejś aplikacji, to jego dziecko to robiło.
Dzisiaj grzmią na innych ściągaczy...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Aby jak najszybciej rozstrzygnięto problem....

Komentarz został ukrytyrozwiń
Robotny
  • Robotny
  • 23.01.2012 22:21

Bravo for Anonymus Group!!!!

Komentarz został ukrytyrozwiń
@Grzegorz Wink
  • @Grzegorz Wink
  • 23.01.2012 12:55

Trzeba czytać inne portale.
Czy pan uważasz,że zwyczajny "kowalski"ma czas na śledzenie wszystkiego i na każdy temat?
Sprawa jest prosta jak budowa cepa:panowała zmowa milczenia w temacie,który radykalizuje prawo w kwestii,która dotyczy KAŻDEGO użytkownika komputera(internetu)
Czytałeś pan ten syf,więc zdajesz pan sobie sprawę,co oznacza przyjecie ACTA.
Co do Ameryki...skoro Amerykanie uważają,że demokracja i wolność polega na zakładaniu worka na łeb każdemu,kogo byle urzedas wskaże jako domnimanego sympatyka"terroryzmu"(pojęcie iście pojemne)i wywiezienie go na Guantanamo,to niech sie taka demokracja cieszą.Głupich nie sieją.jednak takiej "demokracji"to Europa jeszcze dłuuuugo nie zaakceptuje.Jeżeli Donek uważał,że z ACTA zrobi tak jak z ustawą zdrowotną,to się przeliczył.Pokazał jak działa jego rząd-wprowadzić z nienacka w życie ustawę która godzi w interes społeczny,a potem jakoś to będzie.Pogadają,poszumią i sie rozejdą.Gdyby nie hakerzy,po 26 stycznia obudzilibyśmy się w rzeczywistości w której informacja zaczęłaby być w myśl poprawności politycznej-dozowana,a każda próba weryfikacji rzadowego,propagandowego shitu,podpadałaby pod paragraf o ochronie własności intelektualnej.Byle cytat,odnośnik,tytuł czy temat,mógłby podpadać pod ustawę o ochronie własności intelektualnej.
Niech Donek zrobi to co najlepiej wychodzi-weźmie sobie urlop.Bez niego i jego kompanów państwo nie przestanie być zielona wyspą ,bo w odróznieniu od nich,ludzie PRACUJĄ.Na ferie może wyjechać reszta cwaniaczków z ulicy "wieśniaczej"Nalepiej na jakiś obóz.Skoncentrowany.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Elink
  • Elink
  • 23.01.2012 11:54

@ john - czy aby PO wprowadza czy cały świat .? ALE TEMAT JEST i trzeba bić w bęben . Jest grupa ludzi w świecie , która chce kraść dorobek innych przez internet

Komentarz został ukrytyrozwiń
john
  • john
  • 23.01.2012 11:42

Grzegorz Wink:
PO odpowiada za to co wprowadza, tym bardziej w taki sposób: gówno mnie interesuje na czyje polecenie

Komentarz został ukrytyrozwiń

Już się wycofuje i wam przyklaskuje i wołam nie bijcie mnie - jestem za, a nawet przeciw wprowadzeniu ACTA. Zapomniałem zawołać Niech żyje. Wiec wołam Niech żyje PO.

Komentarz został ukrytyrozwiń
 skrzat
  • skrzat
  • 23.01.2012 11:25

No tak , niektórzy internauci mogą już mieć zaćmienia

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.