Facebook Google+ Twitter

Mediatory 2008 rozdane

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2008-11-30 08:37

9 kategorii, 12 statuetek, 1200 widzów i 2 godziny emocji – tak wyglądał wieczór 29 listopada w krakowskim Auditorium Maximum UJ. Podczas finałowej Gali Mediatory 2008 poznaliśmy laureatów drugiej edycji Studenckich Nagród Dziennikarskich.

 / Fot. LogoO tym, kto wygra, zadecydowali studenci dziennikarstwa z całej Polski. Żacy z ośmiu publicznych uczelni pokazali, kto ich zdaniem kieruje polskie dziennikarstwo na właściwe tory. Gala, podczas której ogłoszono wyniki i wręczono statuetki zgromadziła setki studentów, władze uczelni, znakomitych dziennikarzy, sponsorów oraz mieszkańców Krakowa. Swoją obecnością wieczór uświetniły takie gwiazdy polskiego dziennikarstwa jak
m.in. Jacek Żakowski, Piotr Kraśko, Rafał Ziemkiewicz, Maciej Mazur, Konrad Piasecki, Michał Figurski, czy Bogdan Rymanowski. Nie mogło zabraknąć także rektora UJ, JM Karola Musioła, który objął Plebiscyt honorowym patronatem.

Organizatorzy Gali zadbali o ciekawą oprawę imprezy. Konwencja Telewizji MediaTory 365 okazała się strzałem w dziesiątkę. W ramówce stacji znalazły się takie programy jak: serwis informacyjny – Wiadomości, Fakty, Wydarzenia; telenowela – A jak Akumulator; program o nowych technologiach – PromoTor; a także ProwokaTor Show. Galę uświetnił występ grupy beatboxerów Me, Myself and I, która rozgrzała widownię do czerwoności. Orkiestra AGH, odpowiedzialna za oprawę muzyczną, podtrzymywała temperaturę przez cały czas trwania gali. 1200 osób oglądało Galę na żywo w auli Auditorium Maximum.

Studenci przyznali nagrody w dziewięciu kategoriach: auTORytet - dziennikarzowi, który jest dla nich symbolem rzetelności, profesjonalizmu i najwyższych standardów; TORpeda – reporterowi newsowemu, który udowadniania, że szybkość i rzetelność nie muszą się wykluczać; detonaTOR – autorowi najgłośniejszej publikacji w roku 2008; nawigaTOR– publicyście, dzięki któremu poglądy studentów zaczynają iść własną drogą, a także akumulaTOR – dziennikarzowi rozrywkowemu za ładowanie studentów pozytywną energią; promorTOR – za pokazywanie, że Internet to coś więcej niż e-mail i Google; prowokaTOR – za podejmowanie odważnych decyzji, które dają do myślenia; inicjaTOR – za pokazanie, że można inaczej; reformaTOR – za materiały, które zmieniają rzeczywistość z dobrym skutkiem.

A oto laureaci nagród MediaTory 2008:
Bogdan Rymanowski (TVN) – auTORytet
Szymon Hołownia ("Newsweek") – NawigaTOR
Wojciech Jagielski ("Gazeta Wyborcza") – TORpeda
Ewa Stankiewicz i Anna Ferens (TVN) Trzech kumpli – detonaTOR
Wojciech Cejrowski (TVP, TVN Style, Radiowa Trójka) – akumulaTOR
Kontakt TVN24 (TVN24.pl i TVN24) – promoTOR
Paweł Reszka i Michał Majewski ("Dziennik") - Wojna polsko-polska o tarczę antyrakietową
– prowokaTOR
Wspólna transmisja WOŚP w TVP i TVN – inicjaTOR
Akcja "Gazety Wyborczej" "Umierać po ludzku" – reformaTOR

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.