Facebook Google+ Twitter

Mediatravel 2007 - łódzkie spotkanie ze światem nieznanym

Po raz czwarty odbędzie się w Łodzi Festiwal Odkrywców, Podróżników i Ludzi Aktywnych, a wszystko zaczęło się w 2001 roku, kiedy to Centrum Multimedialne ARKADIA podjęło się przybliżenia „zwykłym ludziom” świata odkrywców i podróżników...

„Zapewne każdy z nas zrealizował w swoim życiu jakąś bliższą lub dalszą podróż.(...) Dzięki tym podróżom wiele się nauczyliśmy, a na pewno staliśmy się bardziej doświadczeni. Jakie wartości nami kierowały? Jacy ludzie nas szczególnie zainteresowali, jakie miejsca zafascynowały? Czy staliśmy się świadkami szczególnych sytuacji i zastanych problemów? Czy zdołaliśmy odkryć coś nowego? Są osoby, dla których odpowiedzi na te pytania stawiają twórcze wyzwania i kierują w stronę bliżej nieokreślonych lądów i mórz. Swoimi refleksjami z wypraw bliskich i dalekich dzielą się z innymi poprzez filmy, programy telewizyjne, reportaże, fotografie, muzykę, książki, artykuły w prasie, audycje w radio, a także poprzez internet. Ludzie ci poruszają naszą wyobraźnią i powodują, że świat staje się dla nas bardziej bliski i zrozumiały” –
czytamy zachęcające słowa na stronie Festiwalu www.mediatravel.pl

W ramach Mediatravel odbywa się m.in. konkurs form multimedialnych poświęconych podróżom (nagroda – World Mediatravel – wręczana jest ostatniego dnia Festiwalu) oraz (po raz pierwszy) MICE - Konkurs Filmów INCENTIVES.

W tym roku, w dniach 5-10 czerwca, organizatorzy przygotowali dla publiczności wiele ciekawych imprez towarzyszących. W planach znalazł się m.in. koncert Muzyczna Autostrada Świata, podczas którego zaprezentują się nam zespoły country i folk, oraz Wioska Kultur Świata, gdzie zaprezentowane będę kraje Europy i świata.
W tym roku, w ramach Spotkań z cywilizacją, przybliżona nam zostanie także kultura Majów, Olmeków i Guarani.
Nie zabraknie też polskiego akcentu – organizatorzy szykują filmową retrospektywę „Ojczyzny Europy – Polska” i pokaz filmów zakazanych w czasach PRL-u. Prawdziwą ucztą dla fanów podróży, będą spotkania z podróżnikami – Ryszardem Czajkowskim i Jackiem Pałkiewiczem. Pierwszy z nich opowie nam o „Wielkim Zimbabwe”, a drugi zabierze w podróż po tajemniczym Angkorze.

Te i wiele innych wydarzeń, które będą miały miejsce podczas tej edycji Festiwalu, sprawiają, że Mediatravel może z powodzeniem pretendować do miana święta podróżników.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.