Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

6886 miejsce

MEDtube.pl hitem internetu! Polacy zrewolucjonizują medycynę?

Polscy chirurdzy wpadli na pomysł uruchomienia polskiego portalu medycznego. Pomysł został wdrożony w życie, a ze strony MEDtube korzystają tysiące lekarzy na całym świecie. W witrynie można znaleźć 10 tys. filmów z operacji i zabiegów.

Photo shows an operating theatre. / Fot. Piotr Bodzek MD/wikimedia Creative Commons 3.0Młodzi polscy chirurdzy 4 lata temu wpadli na bardzo ciekawy pomysł uruchomienia medycznej strony internetowej, która będzie czymś w rodzaju wirtualnej encyklopedii medycznej dla lekarzy. Jak opowiada dr Michał Wszoła Gazecie.pl - pomysłodawca portalu MEDtube.pl - cztery lata temu będąc świeżo upieczonym chirurgiem stał przed zadaniem zoperowania żylaków przełyku u 40-letniej pacjentki. Przypadek był dość ciężki, żylaki krwawiły, a tradycyjne metody endoskopowe nie wchodziły w grę. Dr Wszoła jak zwykle przed zabiegiem sprawdzał atlasy medyczne i szukał dodatkowych informacji na temat związany z danym przypadkiem, niestety nawet w internecie nic nie znalazł.

Wtedy właśnie zrodził się pomysł na wykorzystanie internetu i wszelkich dóbr techniki, by stworzyć multimedialny atlas medyczny. Taki internetowy atlas medyczny miał służyć wymianie doświadczeń między lekarzami z całego świata. Swój pomysł dr Wszoła przedstawił drugiemu chirurgowi dr Rafałowi Kieszkowi i razem ze znajomym informatykiem wprowadzili pomysł w życie. Pieniądze na uruchomienie witryny pochodziły z prywatnego budżetu i wspólnymi siłami panowie budowali stronę. Pierwsze filmy i zdjęcia z zabiegów i operacji chirurdzy robili sami. Pomocni koledzy po fachu dosyłali swoje i tak powstała dokumentalna multimedialna baza medyczna MEDtube.pl

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

Aż przyjemnie przeczytać. Dobry artykuł.
Pominąwszy już wielki pożytek płynący z tego pomysłu chciałem napisać, że od jakiegoś czasu zauważam w naszym kraju zmieniające się nastawienie Polaków do świata.
- Zamiast marudzić: "to się nie da", albo: "jakby było potrzebne to na zachodzie już by było" coraz więcej ludzi po wpadnięciu na jakiś pomysł przystępuje do jego realizacji. :) Naprawdę pozytywna tendencja.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Tad Stefan
  • Tad Stefan
  • 25.05.2012 22:56

to jest genialna sprawa. Pamiętam gdy dawno, dawno temu uczyłem się Dendrologii, książki miały zdjęcia czarno białe. To była trudna nauka. Lekarze teraz maja super narzędzie jak i studenci, o ile mogą z niego korzystać.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dzięki :) świetny materiał

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.