Facebook Google+ Twitter

Medycyna, prawo? Najpopularniejsze kierunki na uczelniach państwowych

Pomimo nieustannie wzrastającego niżu demograficznego, uczelnie publiczne nie narzekają na brak zainteresowania. Do najpopularniejszych kierunków należą: prawo, psychologia, zarządzanie, budownictwo, architektura oraz pedagogika.

Wybór odpowiedniego kierunku studiów to nie lada wyzwanie, przed którym każdego roku stają tysiące maturzystów. Podobnie jak w zeszłym roku, politechniki okazały się popularniejsze niż uniwersytety. Wyniki rekrutacji potwierdzają, że rosnące z każdym rokiem zainteresowanie kierunkami technicznymi stało się już trendem.

Fotografia ilustracyjna: brama główna Uniwersytetu Warszawskiego / Fot. Minimus, Gnu1.2Od lat na Politechnice Białostockiej największym zainteresowaniem cieszą się takie kierunki jak: budownictwo, gospodarka przestrzenna, logistyka, zarządzanie i inżynieria produkcji oraz mechanika i budowa maszyn. W sumie na 24 kierunki studiów zarejestrowało się ponad 9,7 tys. chętnych. Zakwalifikowano 2,6 tys. z nich. Najwięcej osób walczy o 210 miejsc na kierunku budownictwo.

Gospodarka przestrzenna, informatyka, architektura, budownictwo
i inżynieria biomedyczna to kierunki, które cieszyły się największą popularnością wśród kandydatów na Politechnice Krakowskiej. W ofercie siedmiu wydziałów uczelni były 22 kierunki studiów, a w tym także jeden nowy - gospodarka przestrzenna. Bezwzględnie okazał się on największym hitem rekrutacji. O jedno miejsce ubiegało się ponad 7 osób. W czołówce znajdowała się też architektura - ponad 5 osób oraz informatyka - ponad 4 osoby na jedno miejsce.

Wśród uniwersytetów prym wiodą: Uniwersytet Warszawski oraz Uniwersytet Jagielloński. Rekrutacja na UW nadal trwa. Do tej pory na wszystkie tryby i kierunki studiów zarejestrowało się ponad 36 tys. osób. Dane mogą się jeszcze zmienić, ale na razie wszystko wskazuje na to, że najbardziej obleganym kierunkiem będzie w tym roku dziennikarstwo i komunikacja społeczna. O jedno miejsce walczy aż 26 kandydatów. Następnie sinologia - 22 osoby, japonistyka - 19 osób oraz filologia włoska - 15 osób.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.