Facebook Google+ Twitter

Medyka: Protest przeciwko zmianom przepisów celnych

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-12-01 16:28

Na polsko-ukraińskim przejściu granicznym w Medyce już 16 godzin trwa protest przeciwko zmianom przepisów celnych. Odprawa pojazdów jest wstrzymana. Kierowcy udający się na Ukrainę powinni jechać na sąsiednie przejścia graniczne w Korczowej i Krościenku.

Protestują głównie tak zwane mrówki czyli osoby, których jedynym źródłem utrzymania jest handel papierosami przynoszonymi z Ukrainy. Początkowo blokowano tylko graniczne przejście dla pieszych, potem zablokowano także wyjazd samochodów udających się na Ukrainę.

O północy weszły w życie nowe unijne przepisy, które pozwalają przenosić przez granicę tylko 40 sztuk papierosów. Do tej pory można było mieć ze sobą karton papierosów. Zmiana przepisów zbulwersowała wielu mieszkańców przygranicznych terenów Polski i Ukrainy, którzy dorabiali sobie handlując papierosami. Około godziny 24 kilkaset osób zablokowało przejście w Medyce. Z czasem liczba protestujących spadła. Zapowiadają oni jednak, że zamierzają protestować co najmniej przez tydzień licząc na zmianę przepisów.

Przedstawiciele służb granicznych podkreślają, że przepisy, które weszły w życie są wymogiem Unii Europejskiej.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.