Facebook Google+ Twitter

Megaciężarówki w Polsce? Komisja Europejska chce zmienić prawo

Komisja Europejska próbuje zmienić prawo dotyczące dużych ciężarówek. Oznaczałoby to, że pojazdy o ponad 20 ton cięższe i o ponad 6 m dłuższe od obecnie dozwolonych, mogłyby wjechać do Polski. Czy nasze drogi wytrzymałyby taki najazd?

Megaciężarówki mogą poruszać się tylko w niektórych państwach. / Fot. Raunet, Creative Commons 3.0 http://commons.wikimedia.org/wiki/File:PETERBILT_PATRICE_RAUNET_PICTURE_LOS_ANGELES.jpg?uselang=pl Ciężarówka ciężarówce nierówna. Niektóre z nich ważą nawet 60 ton i są długie na 25 metrów. Megaciężarówki mogą poruszać się tylko w niektórych państwach. Obecnie maksimum w Polsce to 40 ton i 18 metrów. Co by się stało gdyby takie 60-metrowe kolosy wjechały do naszego kraju? Skutki łatwo przewidzieć. Rozjechane drogi i zakorkowane miasta. Poruszania się nie ułatwiałaby także nierzadko fatalna nawierzchnia i brak obwodnic.

Czytaj także: Chciałbym zmienić wizerunek polskich truckerów. Wywiad z kierowcą ciężarówki.

Zwolennicy takich pojazdów twierdzą, że to właśnie dzięki nim zmniejszyłaby się ilość szkodliwych emisji do atmosfery - informuje RMF24.pl Argument ten nie przekonuje jednak wszystkich, ponieważ ciężarówki tkwiące w zakorkowanych miastach więcej by spalały.

Polskie drogi i tak bardzo często są rozjeżdżane przez ciężarówki standardowych rozmiarów. Kierowcy, aby ominąć płatne trasy, wybierają lokalne drogi, które i tak już są w opłakanym stanie i wymagają remontu.

Znajdź nas na Google+

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Junga
  • Junga
  • 28.03.2012 10:25

Tiry na tory i przoblem z głowy :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Drogi o dopuszczalnym obciążeniu 60 Ton juz dawno powinny być budowane. Jak zwykle spóźniony zapłon.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.