Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

3535 miejsce

MegaKoncert w MegaClubie

Koncert Riverside w Katowicach, czyli wydarzenie, na które czekali wszyscy fani zespołu - wzruszający powrót warszawskiej grupy na scenę.

27 kwietnia w katowickim klubie muzycznym przy ulicy Żelaznej odbył się koncert grupy Riverside. Na to wydarzenie z niecierpliwością czekali wszyscy fani zespołu. Formację Riverside mieliśmy zobaczyć na scenie MegaClubu już rok temu, ponieważ zespół miał promowaćna trasie koncertowej swój album Love, Fear and the Time Machine. Niespodziewana śmierć jednego z muzyków pokrzyżowała plany pozostałych członków zespołu, a wszystkie koncerty, które miały odbyć się w 2016 roku zostały odwołane.

Koncert Riverside, 2009 / Fot. Alterna2

Trudne chwile dla Riverside


Riverside to polski zespół grający muzykę z pogranicza z pogranicza metalu progresywnego i rocka. Założyciele warszawskiej kapeli to perkusista – Piotr Kozieradzki, wokalista/basista – Mariusz Duda, keybordzista – Jacek Mielnicki oraz gitarzysta – Piotr Grudziński. Śmierć tego ostatniego była ogromnym zaskoczeniem dla kolegów z zespołu oraz fanów Riverside. Pogrążeni w smutku muzycy wrócili na scenę dopiero 25 lutego 2017 roku, czyli ponad rok po śmierci Grudzińskiego. Bilety na ich koncert w warszawskiej Progresji sprzedały się w jeden dzień.

Brak biletów na koncert w Katowicach


Problem dotyczący szybkiego wyprzedania się biletów pojawił się również w Katowicach. Zespół cieszy się w Polsce taką popularnością, że również niektórzy katowiczanie nie załapali się na bilety na koncert. Co powoduje tak dużą popularność zespołu? Ich utwory niejednokrotnie trafiały na Turbo Top, czyli codzienną rockową listę przebojów w Antyradiu, a zespół zgarnął wiele nagród, takich jak na przykład Album roku w plebiscycie Mystic Art, za płytę zatytułowaną Rapid Eye Movement.

Momenty wzruszenia oraz słowa pochwały


Tegoroczny koncert Riverside w MegaClubie zespół może zaliczyć do udanych. Uczestnicy tego wydarzenia zgodnie twierdzą, że był on niesamowicie wzruszający – muzycy zostali bardzo dobrze przyjęci w Katowicach, a swoim fanom wyznali, że traktują ich jak jedną wielką muzyczną rodzinę. Sam koncert poprzedziło spotkanie z zespołem w Empiku w Silesia City Center, na którym można było osobiście porozmawiać z muzykami. Jak widać zespołowi bardzo zależy na przyjaznym wizerunku oraz na dobrych relacjach z fanami.

Mały klub, szwankujące nagłośnienie


Jedynym minusem koncertu była jego lokalizacja. Po wielu koncertach można znaleźć w sieci liczne komentarze dotyczące MegaClubu. Wiele osób zgadza się z opinią, iż klub jest zbyt mały na tak duże koncerty, które są w nim organizowane. Często miejsce te jest przepełnione, a dojście pod scenę graniczy z cudem. Zarzuty padają również w stronę nagłośnienia, które również pozostawia wiele do życzenia. Fani Riverside proponują muzykom, aby kolejny koncert w Katowicach odbył się w budynku NOSPR.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.