Facebook Google+ Twitter

Megaupload wraca! Serwis MEGA wystartuje już w styczniu

MEGA, nowy projekt Kima Dotcoma, ruszy 19 stycznia 2013 r. czyli dokładnie rok po zamknięciu Megaupload. Serwis do przechowywania plików ma być "większy, lepszy, szybszy, silniejszy i bezpieczniejszy" od swojego potężnego poprzednika.

 / Fot. Screen ze strony kim.com/megaMegaupload, serwis do przechowywania i odtwarzania plików, który dziennie odwiedzało 50 milionów użytkowników, został zamknięty 19 stycznia 2012 r. przez Departament Sprawiedliwości Stanów Zjednoczonych. Twórców witryny aresztowano zarzucając im nagminne łamanie praw autorskich.

Czytaj też: Megaupload zamknięty. FBI aresztowało założyciela


26 października twórca Megaupload Kim Dotcom poinformował za pośrednictwem Twittera, że nowy serwis MEGA wystartuje dokładnie rok po zamknięciu swojego poprzednika, czyli 19 stycznia 2013 r. Dzisiaj, 28 grudnia, Dotcom zapowiedział wyjątkową konferencję prasową "inną niż wszystkie". "Spodziewajcie się konferencji prasowej innej niż wszystkie. Znacie mnie. Nie robię małych rzeczy" - napisał na Twitterze.

W nowym portalu będzie można przechowywać i dzielić się m.in. zdjęciami, muzyką i filmami, a pliki będą trafiały do tzw. chmury. Nie będzie konieczności instalowania specjalnego oprogramowania. Twórcy serwisu zdradzają, że każdy użytkownik będzie dysponował specjalnym kluczem do przechowywanych pików, do którego dostępu nie będą mieli założyciele witryny. Ma to im zapewnić nietykalność. Nowy serwis mają również chronić serwery rozproszone po całym świecie.

Kim Dotcom zapowiedział, że nowy serwis będzie dostępny w tak dużej liczbie języków, jak to tylko możliwe. Prosi jednocześnie o kontakt wszystkich tłumaczy-wolontariuszy. Twórca witryny obiecał również, że wybrani przedstawiciele mediów otrzymają dostęp do MEGA na 48 godzin przed "odpaleniem" serwisu.

Czy MEGA powtórzy sukces Megaupload i uniknie spektakularnego zamknięcia?

Zarejestruj się i napisz artykuł
Znajdź nas na Google+

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

Przede wszystkim to USA nie miały prawa zamknąć firmy znajdującej się poza ich krajem.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dokładnie. Przepadły miliony legalnych plików. Sam pobierałem darmowe pędzle do GIMPA i Photoshopa.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Zamknięcie Megauploadu było niezgodne z prawem.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.