Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

40767 miejsce

Megaupload zamknięty, kto następny po megaupload? FBI aresztowało założyciela

Megaupload - znany serwis internetowy, z którego można było ściągać pliki, 19 stycznia został zamknięty przez FBI. Służby federalne aresztowały założyciela strony Kima Schmitza oraz jego współpracowników.

Sonda

Zamknięcie Megaupload to:

Taki obrazek wyświetla się na stronach megavideo.com i megaupload.com / Fot. Screen/FBISerwis "Megaupload" został zamknięty po protestach przeciwko ustawom P.I.P.A oraz S.O.P.A. Projekt ustawy Protect IP Act ma na celu dać właścicielom praw autorskich oraz rządowi narzędzia do blokowania stron oferujących łamiące prawo autorskie pliki. Projekt ustawy głównie dotyczy portali internetowych, które są zarejestrowane poza terenem Stanów Zjednoczonych.

Siedziba portalu Megaupload mieści się w Hongkongu, ale część serwerów znajduje się też w Stanach Zjednoczonych. Skala działania Megaupload i Megavideo to około 150 milionów użytkowników. Dziennie tą stronę odwiedzało powyżej 50 milionów osób. Megaupload był portalem na którym użytkownicy z całego świata mogli wrzucać swoje ulubione pliki i udostępniać pliki innym użytkownikom. Dowolnej tematyki mieściły się tam pliki, od wierszy zapisanych w formacie .txt, projekty domów, budynków, po własnoręcznie napisane aplikacje na iPhone czy też Androida. Niestety jednak znajdowały się też tam pliki zbiorczo nazywane "pirackimi": muzyka, oprogramowanie komputerowe, czy też nagrane seriale telewizyjne. Wspólną cechą tych rzeczy było to, że i wrzucający i pobierający nie posiadali do nich praw.

Czytaj też: Anonymous zablokowało kolejne Polskie strony! MON już działa, PSL jeszcze nie.


Jeszcze przed zablokowaniem serwisu administratorzy zamieścili na portalu oświadczenie: Zarzuty o naruszanie praw autorskich są w groteskowy sposób przesadzone. Większość ruchu generowanego przez Megaupload to legalne treści, więc raczej nic nam nie grozi. Jeżeli przemysł dostarczający płatne treści chce wykorzystać naszą popularność, z radością rozpoczniemy z nim dialog. Mamy kilka świetnych pomysłów. Prosimy, odezwijcie się do nas.

Czytaj więcej --->
Megaupload został zamknięty przez FBI / Fot. Screen

Wybrane dla Ciebie:




Komentarze (87):

Sortuj komentarze:

dzasper88
  • dzasper88
  • 10.05.2012 22:27

powinni sie teraz wziąść za EXSITE.PL tam same buce pracują.
polecam natomiast strone megawarez.eu. To strona taka jak exsite z tym że 97% wstawek zwykłego usera są akceptowane. dużo prościej o range moderatorzy sie nie trzepiają, zawsze można zawsze porozmawiać z moderatorem lub adminem przez gg. strona warta polecenia. im wiecej osób się nią zainteresuje tym stanie sie popularniejsza

megawarez.eu

Komentarz został ukrytyrozwiń
Lolllk
  • Lolllk
  • 09.05.2012 14:33

kurde czemu?? tam mozna bylo pobierac fajne gry filmy itp LOL pojechany zalozyciel musial zrobic takie cos!

Komentarz został ukrytyrozwiń
Rider
  • Rider
  • 04.05.2012 11:54

Powinni tak zamknąć Pobieraczka a nie Megaupload !!!!!!!!!!!!!!

Komentarz został ukrytyrozwiń
Zbyszek
  • Zbyszek
  • 02.05.2012 08:24

Następny będzie CHOMIKUJ.PL - stoi na amerykańskich serwerach .

Komentarz został ukrytyrozwiń
zastrzeżony
  • zastrzeżony
  • 16.03.2012 19:05

Wiadomosci24 - najnowsze wydarzenia, najnowsze wiadomości online

Zaloguj

Zarejestruj się

Zaloguj przez Facebook

Wydarzenia
Kultura
Cywilizacja
Komputery
Internet
Gry
Komórki
Nauka
Społeczeństwo
Historia
Motoryzacja
Ekologia
Zwierzęta
Religia
Styl życia
Sport
Portfel
Moje Trzy Grosze
Rankingi

RSS

Wiadomości24 > Cywilizacja > Internet > Megaupload zamknięty, kto następny po megaupload? FBI aresztowało założyciela.
link

Witaj! Twój pierwszy raz w serwisie? Poznaj go!
rozwiń
328 miejsce

Dział: Internet

Ocena: 373pkt

Oceń:

1
2
3
4
5

Megaupload zamknięty, kto następny po megaupload? FBI aresztowało założyciela.

Dodał(a): Filip Chochół Napisz do autora
2012-01-21 13:35
Odsłon: 55774
Komentarzy: 82


Tagi:

Megaupload
Kim Dotcom
Hongkong
internet
cenzura w internecie
FBI
służby federalne
Stany Zjednoczone
blokada strony
prawa autorskie
zablokowanie strony
strona Megaupload.com
Megavideo
Megavideo.com
darmowe filmy megavideo.com
mega video
mega upload
serwer plików
serwery plików megaupload
serwery plików megaupload.com

Megaupload - znany serwis internetowy, z którego można było ściągać pliki, 19 stycznia został zamknięty przez FBI. Służby federalne aresztowały założyciela strony Kima Schmitza oraz jego współpracowników.
Sonda

Zamknięcie Megaupload to:

Działanie w słusznej sprawie. Tam propagowano piractwo!
Pierwszy ruch mający na celu kontrolę Internetu.
Bezpardonowy atak na wolność słowa.
Nie mam zdania.

Taki obrazek wyświetla się na stronach megavideo.com i megaupload.com / Fot. Screen/FBISerwis "Megaupload" został zamknięty po protestach przeciwko ustawom P.I.P.A oraz S.O.P.A. Projekt ustawy Protect IP Act ma na celu dać właścicielom praw autorskich oraz rządowi narzędzia do blokowania stron oferujących łamiące prawo autorskie pliki. Projekt ustawy głównie dotyczy portali internetowych, które są zarejestrowane poza terenem Stanów Zjednoczonych.

Siedziba portalu Megaupload mieści się w Hongkongu, ale część serwerów znajduje się też w Stanach Zjednoczonych. Skala działania Megaupload i Megavideo to około 150 milionów użytkowników. Dziennie tą stronę odwiedzało powyżej 50 milionów osób. Megaupload był portalem na którym użytkownicy z całego świata mogli wrzucać swoje ulubione pliki i udostępniać pliki innym użytkownikom. Dowolnej tematyki mieściły się tam pliki, od wierszy zapisanych w formacie .txt, projekty domów, budynków, po własnoręcznie napisane aplikacje na iPhone czy też Androida. Niestety jednak znajdowały się też tam pliki zbiorczo nazywane "pirackimi": muzyka, oprogramowanie komputerowe, czy też nagrane seriale telewizyjne. Wspólną cechą tych rzeczy było to, że i wrzucający i pobierający nie posiadali do nich praw.

Czytaj też: Anonymous zablokowało kolejne Polskie strony! MON już działa, PSL jeszcze nie.

Jeszcze przed zablokowaniem serwisu administratorzy zamieścili na portalu oświadczenie: Zarzuty o naruszanie praw autorskich są w groteskowy sposób przesadzone. Większość ruchu generowanego przez Megaupload to legalne treści, więc raczej nic nam nie grozi. Jeżeli przemysł dostarczający płatne treści chce wykorzystać naszą popularność, z radością rozpoczniemy z nim dialog. Mamy kilka świetnych pomysłów. Prosimy, odezwijcie się do nas.

Czytaj więcej --->

1
2
następna »

Zobacz także:

Gwiezdne Wojny a prawa autorskie. Czeka nas wielka rewolucja?
Rząd Tuska chciał wprowadzić ostrzejsze zapisy od ACTA
Megaupload: jeszcze dwa tygodnie na odzyskanie plików?
Hakerzy donoszą na hakerów. Sprawcy ataku na stronę premiera złapani?
Najpopularniejsze materiały w kategorii INTERNET

Filip Chochół ONline prof

Komentarz został ukrytyrozwiń
zastrzeżony
  • zastrzeżony
  • 16.03.2012 19:02

?
janusz501

janusz501 09.03.2012 09:09
Ocena: Ocena pozytywna 1 Ocena negatywna 1

Tak wygląda początek końca nienasyconych kapitalistycznych wieprzy. Protesty, strajki, lokalne wojny, ogólny chaos, pełna destrukcja. Spokojnei jeszcze będa dyndać na drzewch

Komentarz został ukrytyrozwiń
bartek marszałkowski
  • bartek marszałkowski
  • 16.03.2012 19:00

ja chce zainstalować minecrafta ale jak? powiecie? plissssssss?

Komentarz został ukrytyrozwiń
janusz501
  • janusz501
  • 09.03.2012 09:09

Tak wygląda początek końca nienasyconych kapitalistycznych wieprzy. Protesty, strajki, lokalne wojny, ogólny chaos, pełna destrukcja. Spokojnei jeszcze będa dyndać na drzewch.

Komentarz został ukrytyrozwiń
xyz
  • xyz
  • 07.02.2012 10:04

Terefere kuku, prawdziwy powód zamknięcia jest tu:

http://pclab.pl/news48558.html