Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

1751 miejsce

Megi Holi - kobieta kameleon

Czerp inspiracje ze wszystkiego. Rozejrzyj się w jak nieoczekiwany sposób przyroda miesza barwy, faktury i kształty. Dla niej nie ma ograniczeń, dlatego jest nieskończenie fascynująca. Z Megi Holi o makijażu i życiu.

Kobieta-kot / Fot. archiwum własne Megi HoliO kobiecie mówi się, że jest zmienna, a ja patrząc na twoje fotografie mam wrażenie, że jesteś kobietą-kameleonem.
Od wielu lat wykonuję makijaże okolicznościowe, fantazyjne i artystyczne, także bodypainting oraz charakteryzacje na różne okazje, np. halloween. Wiąże się to z moją pasją, za którą poszło także wykształcenie - jestem charakteryzatorką, makijażystką i technikiem kosmetyki. Te trzy profesje chociaż różne, to jednak wzajemnie się przenikają. Charakteryzator za pomocą arsenału środków nadaje twarzy i sylwetce cechy osobowości określonej postaci. Makijażysta zajmuje się wyłącznie kreowaniem i stylizacją twarzy. Natomiast kosmetyczka zajmuje się pielęgnacją i upiększaniem urody.

Historia makijażu sięga pradawnych czasów...
... i jest równie stara jak sama ludzkość. Skłonność do malowania twarzy i ciała zapoczątkowana została przez prymitywne plemiona i również teraz, podobnie jak przed wiekami, uznawana jest za sztukę.

Kobieta-kwiat / Fot. archiwum własne Megi HoliCo cię zainspirowało do zajęcia się wizażem i malowaniem ciała?
Już w dzieciństwie intrygowały mnie wszechobecne kolory, kształty, tekstury, ludzkie twarze a także świat przyrody i nieustannie zmieniające się światło. Fascynacje te przerodziły się w pasję rysowania - początkowo na papierze, później na skórze. Uwielbiałam doszukiwać się piękna w każdym otaczającym mnie przedmiocie. Jako mała dziewczynka przywiązywałam wielką wagę do tego, aby moje ubrania do siebie pasowały i tworzyły harmonijną całość. Pamiętam swoje pierwsze doświadczenia z makijażem, który wykonałam kolorowymi mazakami - niekonwencjonalnie, ale ku zdziwieniu bliskich, efektownie i trwale. :-)

Kolejne makijaże i stylizacje wykonywałam przyjaciółce na każdą imprezę rodzinną. Będąc nastolatką odkryłam, iż harmonijny wygląd i efektowny makijaż może nie tylko upiększyć, ale także dodać pewności siebie i być rodzajem buntu przeciw szarości. Przez wiele lat mój styl i makijaż ewaluowały a w zależności od moich potrzeb zmieniało się jego zastosowanie i kolorystyka. Jednak wciąż fascynował mnie swoją siłą i zaskakiwał nieskończonymi możliwościami.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

sister
  • sister
  • 28.05.2012 10:50

Megi widziałem dziś w expresie twój body paiting na euro ! Swietny pomysł ! Wreszcie coś fajnego ! Może wreszcie nasi futboliści odkryją w sobie ogień i wolę walki !!!!

Komentarz został ukrytyrozwiń
FAN
  • FAN
  • 29.01.2012 11:59

Wow Megi widziałem cię w Halloween dałaś czadu ! Rozruszaj tę łódzką wioskę niech kolor zaleje te brudne szaaaaaaaare ulice !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dla mnie to bardzo intrygujące zajęcie. Podziwiam ludzi, którzy wykonują zawody związane ze sztuką, która wkracza w codzienne życie. Ba, nawet bliżej, bo dotyka ciała. Ciekawy, niebanalny temat i interesujące opracowanie. 5* pani Anno!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.