Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

10335 miejsce

"Mein Kampf" Adolfa Hitlera trafi w styczniu do niemieckich księgarń

"Mein Kampf" Adolfa Hitlera trafi w styczniu do niemieckich księgarń. Przygotowano wersje zawierającą 3,5 tys. przypisów.

 / Fot. Bundesarchiv, Bild 102-17311 / CC-BY-SA 3.0 [CC BY-SA 3.0 de (http://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0/de/deed.en)], via Wikimedia CommonsKsiążka „Mein Kampf” nazistowskiego przywódcy Adolfa Hitlera już w styczniu znajdzie się w niemieckich księgarniach. Będzie ją można kupić legalnie u naszych zachodnich sąsiadów po raz pierwszy od czasu II wojny światowej.

Publikacja, którą przygotowuje Instytut Historii Współczesnej w Monachium, będzie opatrzona komentarzami ekspertów. Dyrektor Instytutu Andreas Wirsching poinformował, że w środku znajdzie się aż 3500 przypisów, a całość będzie liczyć 1948 stron, na którą złożą się dwa tomy. Prace zajęły aż trzy lata.

Na stronie Instytutu możemy przeczytać, że celem wydania książki jest przyjrzenie się jej jako jednemu z najważniejszych źródeł historycznych i epokowych, jak również obaleniu idei jej autora.

Pierwsza edycja wydania krytycznego ma być ograniczona do 3500-4000 egzemplarzy. Koszt książki jest niemały i wyniesie 59 Euro.

„Mein Kampf” w szczegółowy sposób opisuje nienawiść Hitlera do Żydów, która ostatecznie doprowadziła do ​​Holokaustu i rzezi dziesiątków milionów niewinnych ludzi. Tom powstał w czasie jego pobytu w więzieniu w Landsbergu na początku lat dwudziestych XX wieku.

Pod koniec sierpnia 1938 roku nakład książki wyniósł 4 mln egzemplarzy. Do 1945 roku sprzedano ponad 12 mln sztuk i przetłumaczono ją na 18 języków. Wiele osób obawia się, że tom także dziś zdobędzie na tyle dużą popularność, że wejdzie na listę bestsellerów. Środowiska żydowskie już zapowiadają bojkot publikacji.

Sylwia Arlak (aip)

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.