Facebook Google+ Twitter

Meksyk. Darmowy internet w zamian za sprzątanie psich kup

Meksykanie wpadli na świetny nowatorski pomysł, który pomaga utrzymać miejskie trawniki w czystości. Proponują darmowy internet w zamian za sprzątanie po swoim psie. Idea godna pochwały, a reklama całej akcji wygląda naprawdę komicznie.

Vicente Fox, president of Mexico. / Fot. Ariel Gutiérrez /wikimedia Creative CommonsPies to najlepszy przyjaciel człowieka, tak się mawia i tak jest. Przyjaźń powinna działać w obie strony, bo na tym właśnie polega. Nowatorski pomysł meksykańskiej agencji reklamowej DDB Mexico with a Pavlovian pokazuje, jak przyjaciel pies, potrafi się ładnie odwdzięczyć za sprzątanie po nim.

Agencja podjęła się nie lada zadania, chce walczyć z odwiecznym problemem "psich kup", z którym borykają się chyba wszystkie kraje na świecie. Oczywiście wszędzie coś zaczyna się robić w tym kierunku, ale do właścicieli czworonogów nie do końca to przemawia. Nasze trawniki wciąż "usłane są" psimi odchodami, mimo podejmowanych działań przez służby miejskie, które umieszczają już od dawna specjalne kosze na psie odchody przy osiedlowych trawnikach. Zachęcają też urzędy miejskie, dorzucając do zakupów w supermarketach i sklepach zoologicznych papierowe jednorazowe torebki o wiadomym przeznaczeniu. To wciąż za mało niestety. Może pomysł rodem z Meksyku przemówiłby do właścicieli piesków, oczywiście gdyby takowy był możliwy w naszej rzeczywistości.

Otóż meksykańskie rozwiązanie "psiego problemu", to umożliwienie właścicielom czworonogów korzystania z darmowego internetu podczas spaceru z psem, w zamian za sprzątanie po swoim podopiecznym.

W 10 miejskich parkach w Meksyku zamontowano specjalne pojemniki na psie odchody, które różnią się od zwykłych śmietników tym, że posiadają wagę elektroniczną mierzącą ciężar wrzucanej kupy. Po wrzuceniu i zważeniu zawartości woreczka, otrzymuje się bezpłatny, bezprzewodowy dostęp do internetu - informuje Huffingtonpost. Oczywiście dostęp do sieci to zazwyczaj kilka minut, ale cała akcja jest godna poparcia i trzeba przyznać, że pomysłowa.Znajdź nas na Google+

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Może i tak, ale idea jest słuszna. Skoro w stosunku dorosłych ludzi trzeba sięgać takich metod to tylko należy schylić głowę i się zawstydzić, że za sprzątanie po własnym psie trzeba nas nagradzać, żebyśmy łaskawie to zrobili choć jest to rzeczą oczywistą.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Filozofia zaiste niczym nie różniąca się od wpychania przez rodzica czy babcię dziecku jedzenia do ust i nagradzanie za to, że dzidziuś łaskę zrobił, iż raczył zjeść...

Spsiała motywacja ludzkiego postępowania...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.