Meksyk zdobywcą Złotego Pucharu CONCACAF w piłce nożnej

• Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2009-07-27 08:26

Po raz piąty w historii turnieju zwycięzcą została reprezentacja Meksyku. Tytułu nie obroniły Stany Zjednoczone, które w finale zostały rozgromione 5:0.

/ Fot. logoPo pierwszej połowie zakończonej bezbramkowym remisem nic nie zapowiadało tak wysokiego zwycięstwa Meksyku. Festiwal strzelecki rozpoczął się dopiero od 56. minuty spotkania. Wtedy to po dość dyskusyjnej sytuacji, rzut karny na bramkę zamienił Torrado. Po tym golu reprezentacja USA, chcąc zagrać bardziej ofensywnie, za bardzo się otworzyła pozostawiając pod swoją bramką dużo miejsca szybkim Meksykanom. Kolejny gol padł z kontry, a akcję wykończył Dos Santos. W 67. minucie bramkę zdobył Vela. Kolejne dwie bramki strzelili Castro i Franco. W 88. minucie Amerykanów dobiła jeszcze czerwona kartka Heapsa.

Meksyk - USA 5:0 (0:0)
Torrado 56 (rzut karny), G. Dos Santos 62, C. Vela 67, J. Castro 79, G. Franco 90
Czerwona kartka: Heaps 88

Autor: Bartłomiej Rakuzy