Facebook Google+ Twitter

Meksykański wirtuoz gitary na AGH

We wtorek, 7 października, w auli nowo otwartego budynku U2, Akademii Górniczo-Hutniczej, odbył się koncert Alfonso Moreno. Wybitny muzyk zachwycał nas swoimi umiejętnościami gry na gitarze klasycznej.

Alfonso Moreno, urodzony w Meksyku, od małego wychowywany był wśród dźwięków muzyki. Szybko stała się ona jego pasją. Obecnie jest znanym na całym świecie gitarzystą, laureatem pierwszego Międzynarodowego Konkursu Gitarowego w Paryżu.

Swój recital rozpoczął od dźwięków utworu włoskiego kompozytora Mario Castelnuovo-Tedesco. Później popłynęła muzyka głównie o latynoskich korzeniach, chociaż były także utwory rosyjskie. Pomimo iż melodie wygrywane na gitarze były w większości spokojne i usypiające, wszyscy na sali wsłuchiwali się w te czarujące dźwięki oraz zdumieni byli perfekcyjną techniką jaką wypracował Moreno.

Koncert w Krakowie był zaledwie jednym z mnóstwa występów Meksykanina, jednak jak podsumował sam mistrz, atmosfera Krakowa bardzo przypadła mu do gustu. Tak bardzo, że bisował dwukrotnie, a aplauz ucichł dopiero po dłuższej chwili.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.