Facebook Google+ Twitter

Meksykańskie rytmy na Krawieckiej w Bytomiu

Zbliżający się weekend będzie dla miłośników muzyki kameralnej połączeniem egzotyki z klasyką.

Julieta Gonzales de Springer i Maciej Posłuszny / Fot. Materiał reklamowy Bytomskiego Centrum KulturyW sobotę 21 sierpnia tuż przy Rynku na ulicy Krawieckiej usłyszymy koncert "La Bruja, czyli meksykańska czarownica" w wykonaniu Juliety Gonzales de Springer. Sopranistka poza prezentacją swojego głosu ukaże swe zdolności perkusyjne, m.in w posługiwaniu się kastanietami.
Akompaniować będzie artystce gitarzysta Maciej Posłuszny. Połączenie średniowiecznej uliczki z meksykańskim brzmieniem z pewnością wprowadzi melomanów w melancholijny nastrój.

Sopranistka wrocławskiego Cantores Minores Wratislaviensis Monika Michaliszyn / Fot. Piotr A. Jeleń
A że Bytomskie Centrum Kultury, organizator wakacyjnego projektu Krawiecka Art Pasaż raczy miłośników muzyki przez dwa kolejne wieczory, przeto i w niedzielę będzie muzycznie.
"Śliczny chłopiec i dziewczynka - nie tylko pieśni Chopina", to koncert który przedstawi sopranistka wrocławskiego Cantores Minores Wratislaviensis Monika Michaliszyn wraz z pianistką Katarzyną Neugebauer.

Pianistka Katarzyna Neugebauer. / Fot. Piotr A. Jeleń
Nie po raz pierwszy w tegorocznym cyklu panie zaprezentują się na Krawieckiej. Jako, iż poprzednie występy artystek budziły duże zainteresowanie, tak więc należy się spodziewać, że tym razem również nie zabraknie ich wielbicieli.

Dla przypomnienia 21 i 22 sierpnia, godzina 19 na Krawieckiej. Nie zważamy na niepogodę, gdyż w razie takowej przygarnie nas sąsiedzki Klub-Galeria "Platforma".

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Pomimo chęci powojennych władz nie tylko Bytomia do poróżnienia ludności autochtonicznej z ludnością przesiedleńczą, co miało ogromny wpływ na kulturę. Pozdrawiam i życzę miłego weekendu.

Komentarz został ukrytyrozwiń

W Bytomiu jest ciekawie i kulturalnie:)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.