Facebook Google+ Twitter

Mel Gibson kręci film o bohaterskim lekarzu polowym Desmondzie T. Dossie

Mel Gibson kręci film "Hacksaw Ridge". Traktuje on o lekarzu polowym z czasów II wojny światowej. W roli głównej zobaczymy Andrew Garfielda. Na ekranie pojawi się również Vince Vaughn.

Prezydent Harry Truman wręcza Medal of Honor Desmondowi T. Dossowi. / Fot. By US Federal Government [Public domain], via Wikimedia CommonsGłównym bohaterem filmu "Hacksaw Ridge" jest Desmond T. Doss. To pierwszy w historii USA lekarz polowy, który otrzymał amerykańskie odznaczenie Medal of Honor.

Podczas służby wojskowej Doss odmówił noszenia broni. Tłumaczył to zasadami jego rodzimego zgromadzenia adwentystów dnia siódmego. Podczas II wojny światowej uczestniczył w walkach z Japończykami na Pacyfiku. Uratował kilkudziesięciu żołnierzy, a sam był trzykrotnie ranny i ostatecznie nabawił się gruźlicy, która doprowadziła do usunięcia płuca. Prezydent Harry Truman odznaczył go odznaczeniem Medal of Honor. Desmond T. Doss zmarł w 2006 r.

Czytaj także: Michael Bay kręci film o zamachu na amerykański konsulat w Bengazi. Zobacz zwiastun (wideo)


W rolę medyka wcieli się w filmie Mela Gibsona Andrew Garfield. W filmie wystąpi też Vince Vaughn, którego możemy oglądać obecnie w serialu "Detektyw" emitowanym przez telewizję HBO.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.