Melbourne: Kubica czwarty w kwalifikacjach, jutro wyścig

• Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-03-28 09:06

Robert Kubica zajął czwarte miejsce w kwalifikacjach do pierwszego w tym sezonie wyścigu Formuły 1 - Grand Prix Australii, który jutro odbędzie się w Melbourne. To oznacza, że kierowca BMW Sauber rozpocznie wyścig z drugiej linii startowej.

/ Fot. Peter Steffen PAP/DPAPole position wywalczył Brytyjczyk Jenson Button z ekipy Brawn Marcedes. Drugie miejsce w kwalifikacjach zajął Brazylijczyk Rubens Barrichello z tego samego zespołu, a trzecie Niemiec Sebastian Vettel z Red Bull Renault.

Grand Prix Australii to pierwsza tegoroczna eliminacja mistrzostw świata. Do rywalizacji przystąpiło 20 kierowców, w tym jeżdżący w BMW Sauber Robert Kubica, który rozpoczął swój czwarty sezon w Formule 1. Polak w poprzednim sezonie zajął czwarte miejsce w końcowej klasyfikacji.
Mistrzowskiego tytułu broni Brytyjczyk Lewis Hamilton z McLaren-Mercedes.

Kierowcy Formuły 1 ścigać się będą w 17 wyścigach. Ostatni rozegrany zostanie 1 listopada w Zjednoczonych Emiratach Arabskich.