Facebook Google+ Twitter

Melbourne, Wiedeń, Vancouver - najprzyjaźniejszymi miastami według "The Economist"

Najprzyjaźniejszym miastem na świecie już po raz trzeci okazało się australijskie Melbourne. Tak przynajmniej wynika z badań przeprowadzonych przez „The Economist”.

 / Fot. DiliffRaport został przygotowany przez Economist Intelligence Unit, jednostkę badawczą brytyjskiego tygodnika- podaje Gazeta Wyborcza. Grupa badaczy przeanalizowała 140 miast na całym świecie pod względem opieki zdrowotnej, stabilności politycznej, kultury i środowiska, edukacji oraz infrastruktury. Analitycy za każde z kryteriów przyznawali punkty. Maksymalnie można ich było uzyskać 100.

Miastem niemal idealnym okazało się Melbourne z wynikiem 97,5 punktu. Tylko o 0,1 gorszy okazał się Wiedeń. Trójkę najlepszych zamyka Vancouver (97,3). Tak dobry wynik miasta zawdzięczają przede wszystkim rozbudowanej infrastrukturze.

Ranking zdominowała Australia i Kanada. W pierwszej dziesiątce uplasowały się australijskie Adelaide, Sydney, Perth oraz kanadyjskie Toronto i Calgary. Do najprzyjaźniejszych miast należą także stolica Finlandii Helsinki i Aukland w Nowej Zelandii.

W czołówce najgorszych do życia miejscowości znalazły się Damaszek, Dhaba w Bangladeszu oraz stolica Papui- Nowej Gwinei Port Moresby. Słaby wynik uzyskały także Lagos, Karachi w Pakistanie, Trypolis i Teheran.

Coraz gorzej mieszka się także w Madrycie i Kairze. Analitycy łączą to z trudną sytuacją polityczną i gospodarczą Hiszpanii i Egiptu.

Znacząca poprawa nastąpiła natomiast w Bogocie, Harare i Dubaju. W Europie rosnącym wynikiem może pochwalić się stolica Słowacji Bratysława.


Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Zobacz także:

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.