Facebook Google+ Twitter

Melodramat u Wałęsów

Cherchez la femme! Urodzi ci i wychowa nawet ośmioro dzieci, będzie przy tobie na dobre i na złe. Tylko nie pozwól jej napisać książki.

Ostatnio zrobiło się głośno o kryzysie małżeńskim Danuty i Lecha Wałęsów. Można by domniemywać, że dramatyczne przeżycia i walka o przetrwanie raczej cementują związek dwojga ludzi. Są najlepszym sprawdzianem więzi uczuciowej, poświęcenia i zaufania. A tu masz!

Wałęsowie najwyraźniej mają siebie dosyć. Poszło o książkę autorstwa żony Danuty. Niby nie ma w tym nic nadzwyczajnego. Przyszły takie czasy, że coraz więcej żon zabiera się za pisanie. Niewiele ma to wspólnego z literaturą; bardziej z plotkarskimi wynurzeniami. Z wynurzeń pani Danuty / ukrywanych przed mężem aż do publikacji / "wynurzyły się" fakty i oceny niezbyt pochlebne dla ich małżeństwa.

Teraz wystarczyło tylko, żeby dorwały się do tego wścibskie media i czytamy w "Fakcie", że Lech nie chce dłużej żyć z osobą, która publicznie pierze ich brudy." A dajcie mi już z nią spokój". Żona Danuta skuszona przez "Vivę" oświadcza, że mąż jej nigdy nie kochał.

"Modlę się do Ojca Świętego i błagam o wstawiennictwo, żeby tu się wszystko poukładało. Bo jak nie, to już mi wszystko jedno, co się stanie. Ale nie będę żyła w niewoli". Ostro ! Na to mąż w rozmowie z Moniką Olejnik: "Jestem wierzącym katolikiem, który, który nie ma w mojej religii złamania koncepcji do grobowej deski". Według takiej "koncepcji" - raczej razem.

Na pytanie red. Olejnik, czy żona mówi prawdę, odpowiada: "Prawdę mówi, tak jest, tylko ta prawda musi być osadzona", a żonę kocha do śmierci. Tyle się już narobiło, że trudno będzie to jakoś "osadzić". Promocja książki, potem konferencje ujawniające dalsze pikantne szczegóły z pożycia, liczne wywiady prasowe...Pani Danuta najwyraźniej to polubiła: "Ta książka mnie dowartościowała, wzmocniła, może więcej zrozumiałam."

Bez względu na to, jak to się melodramatycznie zakończy, jedno wszakże jest pewne. Wydrukowane pisanie, jakie by tam nie było, posiada wielką moc dodawania ludziom wartości i siły. Także rozumu. Warto o tym pamiętać w dobie upadku czytelnictwa. A małżeństwo, jak rozkołatany rower, rozpaść się może. Rzecz w tym, aby mąż trzymał żonę jak najdalej od pisania. Niech raczej gotuje.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (11):

Sortuj komentarze:

@mmk Wczoraj 17:44
@levy

Proszę przeczytać a potem oceniać. To nie jest zajmowanie się alkową, a książke napisała sama. świadczy o tym nieco nieporadny, ale autentyczny styl. Na końcu dopiero dziennikarz, który robił korektę dodał wywiady z dwojgiem dzieci i osobami, które się z domem Wałęsów stykały, działały z Nim, i pomagały w najcieższych chwilach Jej.
Trzeba oddzielic Wałesę - "samorodka polityka" od Wałęsy - chłopa, który sypia i jada w domu, płodzi dziecko za dzieckiem (cztery córki- wystarczy, teraz czterech chłopaków, zeby było równo)i nawet mu do łba nie przyjdzie, że żona po siódmym nie powinna więcej rodzić, bo mdlała z wyczerpania i choroby.

Nareszczie odezwała sie kobieta, której wielki polityk zawdzięcza tak wiele, a ktora dostaje reprymendę, kiedy opowiedziała o życiu rodziny w tym kotle, w jakim przyszło Jej żyć.

Panowie komentatorzy - to jest druga strona Nobla, ktorej dotychczas nikt nie dostrzegał. I - cholera - sorry - nie krytykujcie Danuty, bo nie macie pojęcia, o czym mówicie!

Komentarz został ukrytyrozwiń
a
  • a
  • 21.02.2012 15:57

ViVA to też tabloid ! Ma wrażenie ,że jej nie kochał ale pan już tego nie napisał i tak powstaje plotka !

Komentarz został ukrytyrozwiń

do Ad Rem: zgadzam się co do wiarygodności "Faktu", ale już wywiad w " Vivie" powinien być autoryzowany. Pozdrawiam.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Nawet to logiczne. PO chce wykręcić się sianem, więc trzeba dać jak najwięcej tematów w środkach masowego przekazu, spychających problemy na boczny tor. Niestety, nadchodzi czas próby. Raptem obudzili sie, że Wałęsowie mają problemy?! Każdy je ma! Wzięliśmy sprawy w swoje ręce i co z tego?!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Kryzysy są w każdym związku. A na potwierdzenie podaję link do spotkania z psychologiem, który bardzo ciekawie to wyjaśnia:
link

Komentarz został ukrytyrozwiń
levy
  • levy
  • 20.02.2012 20:19

A to ona pisała?Czy może jakiś "zaprzyjaźniony" literat, a ona tylko się pod tym podpisała.O przepraszam -autoryzowała.Prawda że lepiej brzmi?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Może ten kryzys małżeński Danuty i Lecha Wałęsów to tzw. "ucieczka do przodu" w związku z trwającymi poszukiwaniami w archiwum Sejmu.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Ad Rem
  • Ad Rem
  • 20.02.2012 19:25

Panie Józefie , jak można dawać wiarę tabloidowi FAKT ? WAŁĘSA W WYPOWIEDZI DO RADIA POWIEDZIAŁ ŻE TO BZDURY.

Komentarz został ukrytyrozwiń
mmk
  • mmk
  • 20.02.2012 17:44

To faktycznie problem. Teraz cała Polska będzie musiała - chcąc czy nie - zajmować się alkową pp. Wałęsów. Już nie ma innych tematów, nie są ważne niebotyczne ceny lekarstw, zapowiedź głodowych emerytur, konieczność pracy aż do śmierci, ważna jest kwestia czy pp. Prezydentostwo się kochają.

Komentarz został ukrytyrozwiń
 skrzat
  • skrzat
  • 20.02.2012 16:46

Nie ma to jak dobra promocja książki!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.