Facebook Google+ Twitter

"Memento mori" - prawdziwe przypadki śmierci

"Memento mori. Prawdziwe śmierci przypadki" Tomasza Specyała to autentyczne historie opisujące niezwykłe przyczyny i sposoby rozstania się ze światem.

okładka / Fot. ReplikaPodobno śmierć jest jak miłość i niejedno ma imię. Przekonali się o tym bohaterowie artykułów z początku XX wieku, niestety już po fakcie...

Książka "Memento mori. Prawdziwe śmierci przypadki" to zbiór artykułów z prasy z lat 20. i 30., które zostały zebrane i zamieszczone niemal w niezmienionej formie przez Tomasza Specyała. Publikacja została podzielona na 23 części, których tytuły odpowiadają sposobom zejścia ze świata. Wśród nich są m.in. takie tytuły jak: "Odeszli z hukiem", "Na frasunek", "Na ślubnym katafalku", "Śmierć przy robocie", "Czary... ", "…Mary", "Jeźdźcy apokalipsy", "Nosił wilk razy kilka... ", "...Ponieśli i wilka", "Wielkie żarcie", "Siedem grzechów głównych".

Jak wspomina autor: W latach dwudziestych, trzydziestych i wcześniejszych minionego stulecia prasa niemal każdego dnia skrzętnie donosiła o osobliwych przypadkach, które doprowadzały ludzi i zwierzęta do śmierci. Niekiedy tragedie te były barwnie przedstawiane, a w opisywaniu ich nie szczędzono drastycznych szczegółów, trącając przy tym cynizmem, czy czarnym humorem, co w dzisiejszych czasach jest już niespotykane. Tytuły i treści, przedstawionych tu tragicznych zdarzeń, poza drobnymi korektami, są autentyczne i przytoczone niemal in extenso.

Okazuje się, że ilu ludzi, tyle rodzajów śmierci. Można zginąć z rąk ulubionego kota, gdy ten poodkręca kurki z gazem, zostać zastrzelonym przez... tygrysa, gdy wsadzi się mu kolbę strzelby do gardła albo zamarznąć, jadąc na swój własny ślub, a nawet umrzeć... ze strachu przed śmiercią. Nie będę przytaczać więcej przykładów, gdyż najlepiej poznawać je samemu. Dodam jedynie, że jedne przypadki mogą się wydawać zabawne, inne bezsensowne, jeszcze inne w pewnym sensie zasłużone.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.