Memoriał Agaty Mróz-Olszewskiej. Chorwacja uległa Rosji 2:3

W pierwszym meczu III Memoriału Agaty Mróz-Olszewskiej Chorwacja uległa Rosji 2:3. Mecz odbył się 9 września w hali "Centrum" w Dąbrowie Górniczej.

III Memoriał Agaty Mróz-Olszewskiej / Fot. Mateusz ZubW pierwszym secie obie drużyny grały rozważnie. Rosjanki miały przewagę na boisku, co wykorzystywały, zwiększając swoją przewagę. Ostatecznie set padł łupem reprezentacji Rosji (20:25). W drugiej partii, która była bardziej wyrównana, niż poprzednia, oba zespoły nie dawały za wygraną. Gra punkt za punkt była bardzo emocjonująca. Ostatecznie set ten wygrała drużyna Chorwacji (26:24).

Trzeci set miał bardzo podobny przebieg do pierwszego. Rosjanki szybko objęły prowadzenie i nie oddały go do końca seta. Ta część zakończyła się wynikiem 21:25. Czwarty set miał być ostatnim i zwycięskim dla reprezentacji Rosji, ale postawione pod ścianą Chorwatki nie dawały za wygraną. A gdy osiągnęły przewagę, nie oddały jej aż do końca (25:21).Na zagrywce reprezentantka Rosji. / Fot. Mateusz Zub

Po raz pierwszy w tym turnieju kibice mogli oglądać "tie-breaka". Oba zespoły chciały wygrać, ale zwycięzca mógł być tylko jeden. Lepiej grę pod presją zniosła reprezentacja Rosji zwyciężając 12:15 z Chorwacją i w całym meczu 2:3.