Memoriał Huberta Wagnera. Polska-Czechy 0:3

IX Memoriał Huberta Jerzego Wagnera reprezentacja Polski rozpoczęła od porażki.

Blok reprezentacji Polski. / Fot. Łukasz ZubPierwszy set rozpoczął się od przewagi Czechów - byli lepsi od naszych zawodników w prawie każdym elemencie gry. Do drugiej przerwy technicznej utrzymywali trzypunktowa przewagę. Nasi zawodnicy próbowali jeszcze odrobić straty, ale to się nie udało i set zakończył się wynikiem 21-25.

W kolejnej partii nasi zawodnicy nie potrafili poprawić swojej gry. Czesi byli bardziej zdeterminowani i potrafili zatrzymać nasz zespół blokiem. Gdy zawodnicy schodzili na drugą przerwę techniczną na tablicy widniał wynik 10-16. Nasza reprezentacja nie odrobiła strat i przegrała drugą partię 18-25.
W ataku Bartosz Kurek. / Fot. Łukasz Zub
W trzecim secie nasz zespół wyszedł jakby odmieniony. Zaczęła funkcjonować zagrywka i blok, popełnialiśmy mniej błędów w przyjęciu, ale i to nie wystarczało na dobrze dysponowanych Czechów. Na drugą przerwę techniczną nasz zespół prowadzony przez Andrea Anastasiego schodził przegrywając 14-16. Nasi zawodnicy walczyli ambitnie, ale to nie pomogło. Po dramatycznej końcówce nasza drużyna przegrała 25-27, a w całym meczu 0:3.