Memoriał Huberta Wagnera. Przegrany mecz Włochy - Polska

Reprezentacja Polski przegrała drugi mecz podczas IX Memoriału Huberta Jerzego Wagnera w katowickim Spodku.

Na zdjęciu przyjmujący reprezentacji Polski Michał Kubiak. / Fot. Piotr DrabikPoczątek spotkania był bardzo słaby w wykonaniu naszego zespołu, pozwoliliśmy odskoczyć Włochom na cztery punkty. Trener Andrea Anastasi próbował zmienić oblicze gry naszej reprezentacji wprowadzając na boisko Fabiana Drzyzgę. Ale nie przynisło to oczekiwanych rezultatów. Polska przegrała tą partię 25-15.

W kolejnej odsłonie mogliśmy zobaczyć grą na poziomie reprezentacyjnym. Nasi zawodnicy nie popełniali błędów w przyjęciu, dobrze funkcjonowała zagrywka. Asy serwisowe w wykonaniu Michała Kubiaka i Piotra Nowakowskiego dały nam wysokie prowadzenie 7-18. Tego seta nasz zespół nie mógł już przegrać. I tak się stało wynik 13-25.

W kolejnej partii obie drużyny walczyły ja równy z równym. Oba zespoły grały agresywnie i z wielkim zaangażowaniem. Jak na lidera przystało, wyróżniającym się zawodnikiem był Bartosz Kurek, na którego przy trudnych piłkach mogli liczyć koledzy. Przy stanie 21-20 zapowiadało się na zaciętą końcówkę i taką oglądali kibice zgromadzeni w katowickim Spodku. Ale tego seta wygrali Włosi 25-23.

Czwarta partia była dla naszego zespołu walką o "być albo nie być" w tym spotkaniu. Nasi zawodnicy po raz kolejny wykazywali się wielką ambicją i walecznością. Walka w tym secie toczyła się punkt za punkt. W końcówce na trzy punkty odskoczyła reprezentacja Włoch - 19-16. Polacy nie potrafili odrobić straty i przegrali tego seta 25-21 . A w całym spotkaniu 3-1