Facebook Google+ Twitter

Memoriał Kamili Skolimowskiej. Bolt z rekordem, Fajdek bohaterem

Jamajczyk dotrzymał obietnicy danej Polakom. Podczas 5 Memoriału Kamili Skolimowskiej Bolt zakończył bieg na 100 m z wynikiem 9.98 s. Kibice na Narodowym byli zachwyceni.

 / Fot. Kinga Wiśniewska Na stadion wjechał w rytm jamajskej muzyki. Już kilka dni temu Bolt obiecał, że postara się zrobić w Warszawie show i udało mu się. Nie dość, że wzbudził wielki aplauz na trybunach to jeszcze osiągnął najlepszy na świecie wynik w biegu na 100 m w hali, który od soboty wynosi 9.98 s.

Na konferencji prasowej tuż po zakończeniu imprezy Usain przyznał, że bardzo mu się podobało w Polsce. Sprinter wspominał spontaniczny mecz piłkarski z dziećmi z Agrykoli, urodzinowy prezent od wolontariuszy oraz zdradził, że dzięki temu, że na stadionie zasunięto dach jeszcze bardziej słyszał dopingujących kibiców. Zapytany o Marcina Gortata zaprzeczył aby już wcześniej go znał, ale jako, że jest wielkim kibicem NBA zapewniał, że widział Polaka nie raz w akcji i uważa, że to bardzo dobry koszykarz. Jamajczyk nie wyklucza ponownego przyjazdu do Polski.

Podczas sobotniej imprezy Polacy mogli podziwiać nie tylko sukces Usaina, ale i polskich sportowców. Niestety, pomimo zapowiedzi Anicie Włodarczyk nie udało się pobić rekordu świata, jednak jej występ należy uznać za udany. Zwyciężyła w dobrym stylu z wynikiem 77.66 m, który jest nowym rekordem meetingu. Po zakończeniu zawodów Polka powiedziała, że sezon wciąż trwa i zamierza jeszcze powalczyć o osiągnięcie rekordowego rezultatu. Niezwykłym występem popisał się natomiast Paweł Fajdek, który w drugim swoim rzucie ustanowił nowy rekord Polski posyłając młot na odległość 83.48 m. We wszystkich próbach Polak potwierdził swoją doskonałą formę osiągając wyniki powyżej 80 m.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.