Facebook Google+ Twitter

Memoriał Kamili Skolimowskiej. Wygrana Włodarczyk i Ziółkowskiego

Anita Włodarczyk i Szymon Ziółkowski wygrali główne konkurencje III memoriału tragicznie zmarłej Kamili Skolimowskiej. Srebrna medalistka z Londynu, znacznie wyprzedziła triumfatorkę IO, Rosjankę Tatianę Łysenko. Rywalizację w rzucie dyskiem wygrał także Piotr Małachowski.

 / Fot. Wikipedia,Crash override83, Creative Commons Attribution-Share Alike 3.0 Unported Aż dziesięciu medalistów niedawno zakończonych Igrzysk XXX Olimpiady w Londynie wzięło udział w niedzielę na stadionie Orła w Warszawie w memoriałowym konkursie. Kibice "ostrzyli sobie zęby" na rywalizacje pomiędzy Anitą Włodarczyk a "złotą" Rosjanką Tatianą Łysenko.

Z rywalizacji zwycięsko wyszła Włodarczyk, która niemal z każdą swoją próbą poprawiała wynik. Konkurs rozpoczęła od 72,79 m, a najlepszy rzut miała w piątej serii, kiedy rzuciła 76,70 m. Reszta zawodniczek była w cieniu naszej zawodniczki. Mistrzyni z Londynu, Tatiana Łysenko, nie potrafiła przekroczyć granicy 74 metrów, a w jej najlepszej próbie młot powędrował na odległość 73,91 m. Tuż za Rosjanką, na trzeciej pozycji znalazła się inna z Polek - Joanna Fiodorow (71,62 m).

W Warszawie triumfował również Szymon Ziółkowski. Po pierwszej spalonej próbie Polak rzucił młotem na odległość 76,00 m i objął prowadzenie w konkursie. Ziółkowski jeszcze dwukrotnie poprawiał ten rezultat, a w swoim ostatnim podejściu uzyskał 76,52 m. Drugi z Polaków, Paweł Fajdek, zakończył konkurs na piątym miejscu z wynikiem 74,58 m.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

LA
  • LA
  • 20.08.2012 03:19

A kto wygrał w skoku w dal i trójskoku?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.