Facebook Google+ Twitter

Memoriał World Trade Center

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2011-10-14 17:30

Dla jednych kaskady spadającej wody to symbol przemijania, dla innych to potoki łez wylewane po tragicznym odejściu bliskich. Dla mnie ten szum to spokój, który mam nadzieje osiągnęli w innym wymiarze.

Amerykanie gustują w tablicach upamiętniających ofiary tragicznych wydarzeń.
Nazwiska ofiar koreańskiej wojny zapełniają tablice w Battery Park w Nowym Jorku, na Dolnym Manhattanie. To Memorial Korean.

W Waszyngtonie, w pobliżu gigantycznego obelisku Lincolna, ściana z nazwiskami poległych w Wietnamie. To Memorial Vietnam.

A teraz ponownie NYC. Memoriał upamiętniający tragiczne wydarzenia sprzed dziesięciu lat. Dla jednych kaskady spadającej wody to symbol przemijania, dla innych to potoki łez wylewane po tragicznym odejściu bliskich. Dla mnie ten szum to spokój, który mam nadzieje osiągnęli w innym wymiarze…

Wyprawa nań jest poprzedzona wielkimi przygotowaniami. Ograniczone powierzchnią miejsce powoduje, że przewidziano ograniczoną liczbę odwiedzających. Na dany czas oczywiście. Trzeba zatem zarejestrować się na stronie www.911memorial.org i zamówić bilet.

Nic nie kosztuje, ale daje wgląd ile osób w określonym czasie jest na WTC i to z imienia i nazwiska, bowiem podania danych wymaga rejestracja online.

Czy można uzyskać bilety przy wejściu? Nie wiem, ale jest to o tyle ryzykowne, ze nigdy nie wiadomo, czy będzie można wejść. Drukując bilet, mamy również dołączony do niego sposób dotarcia.

I faktycznie, wysiadając ze stacji metra w oczy rzucają się tablice informacyjne, gdzie należy się kierować. Kiedy dotrzemy już do wejścia,
raczej na pierwszy punkt, ktoś z ochrony/obsługi ogląda bilet i kieruje dalej, potem jeszcze ze dwa obejrzenia (czy właściwa grupa, czas) i wchodzimy do sali. To nie tylko sala muzealna, obwieszona fotografiami wież sprzed uderzenia samolotów, w trakcie i podczas akcji ratowniczej. To także punkt kontrolny.
( )

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Zobacz także:

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.