Facebook Google+ Twitter

MEN chce mocniej wspierać uczniów. Wprowadza Kartę Potrzeb i Świadczeń

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2010-01-24 09:53

Ministerstwo Edukacji Narodowej chce mocniej wspierać uczniów ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi. MEN chce, aby nauczyciele, psychologowie i rodzice dokonywali analizy ucznia i określali jego zadania w Karcie Potrzeb i Świadczeń.

Minister Katarzyna Hall tłumaczy, że ten pomysł skierowany jest do uczniów zarówno wybitnych, jaki słabszych.

Katarzyna Hall mówi, że szkoły będą realizowały dodatkowe zajęcia tak, żeby wykonać założenia zawarte w Karcie Potrzeb i Świadczeń. Na wykonywanie tych zadań nauczyciele mogą przeznaczać dodatkowe godziny, które mają od przyszłego roku organizować. Przykładowy matematyk mógłby jedną godzinę przeznaczać na zajęcia wyrównawcze dla najsłabszych, a drugą - na kółko matematyczne dla przyszłych olimpijczyków.

Co najmniej raz w roku komisja będzie weryfikować zapisy w Karcie na podstawie postępów ucznia. Jeżeli nie będzie postępów, to specjaliści będą szukali innych rozwiązań żeby pomóc dziecku.
Minister Hall dodaje, że dodatkowe zajęcia wpisane w Kartę wybitnych uczniów nie będą obowiązkowe. Nie wyklucza jednak wprowadzenia obowiązku uczęszczania na lekcje wyrównawcze dla dzieci gorzej uczących się.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.