Facebook Google+ Twitter

MEN nie ma w planach zmian w karcie nauczyciela

Ministerstwo Edukacji Narodowej poinformowało, że nie ma w planach żadnych zmian w karcie nauczyciela. Z programu nauczania nie zniknie również religia.

 / Fot. Etan J. Tal/CC 3.0Minister Edukacji, Krystyna Szumilas powiedziała, że MEN nie prowadzi obecnie żadnych prac nad karta nauczyciela donosi "Wyborcza". Informacji o zmianach dostarczył „Dziennik Gazeta Prawna”, który na swoich łamach zamieścił informację, że to samorządowcy nie mogąc doczekać się zmian w karcie nauczyciela sami piszą jej nowy projekt, a następnie wysłać go do akceptacji władz centralnych.

Zdaniem gmin, ten szczególny kodeks pracy ma blokować zdrową konkurencję w szkołach oraz przyznaje nie zawsze uzasadnione przywileje, takie, jak urlopy roczne na poratowanie zdrowia. Minister Edukacji twierdzi, że czeka na wyniki praz specjalnego zespołu, który jest odpowiedzialny za ocenę rzeczywistego czasu pracy nauczyciela.

Podobnie sprawa ma się z religią w szkołach, twierdzi Szumilas. Religia pozostaje, jako element bezpłatnego nauczania, natomiast jej nauka będzie zorganizowana tak jak do tej pory. Kościół twierdzi, ze religia zniknęła z centralnego tzw. ramowego planu nauczania, a to powoduję, że samorządowcy będą mogli z niej zrezygnować w szkołach. To spowodować ma np., że rodzice musieliby za lekcję religii w szkole wnosić opłaty.

Minister twierdzi, że obecne przepisy nie pozwalają na wdrożenie tego typu pomysłów. "Religia jest w rozporządzeniu o ramowych planach nauczania, tak samo jak nauczanie języka mniejszości narodowej, czy wychowanie do życia w rodzinie" - powiedziała Szumilas. - Szczegóły nauczania religii są też w trzech innych rozporządzeniach. Jeszcze raz chcę uspokoić, nic się nie zmienia - dodała Szumilas.

Rozpoczął się konkurs Dziennikarz obywatelski 2011 Roku.
Zgłoś swój materiał! Zostań najlepszym dziennikarzem 2011 roku. Wygraj jedną z ośmiu zagranicznych wycieczek.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

ad Rem
  • ad Rem
  • 09.03.2012 22:17

Póki będzie Karta Nauczyciela polskie szkolnictwo systematycznie pójdzie na dno . Broniarz nagradza miernoty , zdolni młodzi nauczyciele nie mają siły przebicia .

Komentarz został ukrytyrozwiń
Toster3d
  • Toster3d
  • 09.03.2012 12:12

Zlikwidować szkolnictwo państwowe! Cały ten system nauczania jest beznadziejny i jedynie generuje ciemną masę która trudno nazwać ludźmi. Szkolnictwo powinno być w rękach ludzi gdyż to oni odkrywają nowe rzeczy a nie grubi socjaliści za biurkiem. Profesor lepiej wie co lepsze dla jego uczniów. Ale przecież nie da się wtedy cenzurować i generować ciemnej masy, dlatego mamy szkolnictwo państwowe (socjalizm).

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.