Facebook Google+ Twitter

MEN nie planuje "wychowania seksualnego" dla 4-latków?

Ministerstwo Edukacji Narodowej wydało oświadczenie, że nie przewiduje obowiązkowej "edukacji seksualnej" dla 4-latków. To odpowiedź na głośną publikację "Rzeczpospolitej". "Nie przewiduje", czy może raczej odkłada pomysł na potem?

"Głos Nauczycielski" przypomina: Polska Akademia Nauk, agenda ONZ ds. rozwoju oraz polskie biuro Światowej Organizacji Zdrowia zorganizowały wspólnie konferencję, podczas której zaprezentowano raport WHO. Ma z niego wynikać, że "rozwój seksualności rozpoczyna się w momencie urodzenia", czyli tzw. edukację seksualną należy rozpocząć przed czwartym rokiem życia. Ministerstwo zaprzecza takim planom wobec polskich dzieci. Jak podaje dalej Głos Nauczycielski: "MEN przypomniało ponadto, że "w związku z tym, że seksualność człowieka rozwija się przez cały czas, standard zakłada, że pewne treści w tym zakresie powinny być przekazywane od najmłodszych lat (przede wszystkim przez rodziców)".

Za: Głos Nauczycielski

Powstaje pytanie, w którym momencie MEN jednak oświadczy, że przekazywanie "pewnych treści" to jego obowiązek. Miejmy nadzieję, że ta szacowna instytucja uszanuje również prawo dziecka do dzieciństwa, miast - jak się to dzieje np. w Niemczech - zrzucać na barki maluchów problemy seksualne vel moralne ludzi dorosłych. A poza tym niech MEN lepiej zajmie się powszechnym problemem niedożywienia. Każdy przecież wie, że głodne dziecko gorzej się uczy.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.