Facebook Google+ Twitter

MEN przedstawiło założenia nowej podstawy programowej

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-07-24 19:04

Jeden język obcy obowiązkowy od pierwszej klasy podstawówki, zaś drugi - od pierwszej klasy gimnazjum. Takie są założenia nowej podstawy programowej MEN.

Jednym z języków obowiązkowych na pewno będzie angielski. Wiceminister edukacji narodowej podkreślił, że absolwent szkoły średniej będzie posługiwał się dwoma językami obcymi. O tym, który język będzie nauczany jako pierwszy zadecydują dyrektorzy szkół. Zbigniew Marciniak zapowiedział, że jeśli pierwszym językiem obcym nie będzie angielski, będzie jednak musiał być obowiązkowo drugim.

Magdalena Szpotowicz - która kierowała zespołem ekspertów przygotowujących podstawę programową dla języka obcego - podkreśla, że wiek uczniów rozpoczynających naukę pierwszego języka obcego jest w Europie systematycznie obniżany. Dlatego, zdaniem Magdaleny Szpotowicz, wprowadzenie obowiązku nauki języka obcego już w pierwszej klasie szkoły podstawowej jest konieczne.

Najwcześniej, bo już w wieku 3 lat, dzieci zaczynają naukę języka obcego w Hiszpanii. W kwestii drugiego języka obcego pionierami są Luksemburczycy, którzy rozpoczynają jego naukę w wieku 7 lat.

Uczniowie szkół podstawowych zaczną uczyć się języka obcego już we wrześniu tego roku. Gimnazjaliści podejmą naukę drugiego języka obcego w następnym roku szkolnym - 2009/2010.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.