Facebook Google+ Twitter

MEN rozmawia ze związkowcami o wynagrodzeniach

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-08-07 13:44

W Ministerstwie Edukacji Narodowej rozpoczęły się rozmowy ze związkami zawodowymi, działającymi w oświacie. Głównym tematem spotkania jest wzrost wynagrodzeń nauczycieli w przyszłym roku.

Wczoraj Szef Zespołu Doradców Strategicznych Premiera, minister Michał Boni, powiedział, że podwyżki płac dla nauczycieli w roku 2010 będą niższe niż planowano. Przedstawiciele rządu będą przekonywać, że zmiany wynikają z koniecznych cięć budżetowych. Przed spotkaniem minister Michał Boni wyjaśnił krótko, że podczas rozmów analizowane będą uwarunkowania przyszłorocznego budżetu.

Szef ZNP Sławomir Broniarz mówił natomiast, że punktem wyjścia muszą być ustalenia sprzed roku. Jak dodał, związkowcy uważają, że rząd powinien dotrzymać słowa w sprawie podwyższenia wynagrodzeń, by w polskich szkołach pracowali dobrze opłacani nauczyciele. Według Broniarza, nie ma mowy o ustępstwach, dopóki związkowcy dokładnie nie poznają stanowiska rządu.

Sławomir Witkowicz - przedstawiciel branży oświatowej Forum Związków Zawodowych - również podkreślał, że na razie nauczyciele nie ustapią. Jak dodał, związkowcy czekają na propozycje ministra Boniego. Sławomir Witkowicz mówił, że jeśli wierzyć zapewnieniom rządu, co do dobrej sytuacji Polski w kryzysie, to nauczyciele nie mają powodu do niepokoju.

Ryszard Proksa z oświatowej "Solidarności" przekonywał, że nauczyciele żądają niewielkich podwyżek. Dodał, że związki chcą się dowiedzieć, czy tak małe pieniądze, jakich domagają się środowiska nauczycielskie, są rzeczywiście nie do zdobycia.

W tym roku wiosną nauczyciele dostali pięcioprocentową podwyżkę. Drugą, również pięcioprocentową, otrzymają we wrześniu. Jesienna podwyżka nie jest zagrożona.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.