Facebook Google+ Twitter

MEN sfinansuje budowę placów zabaw. Ale tylko z niebieską matą ochronną?

Dzięki programowi MEN "Radosna szkoła" gminy mogą ubiegać się o dofinansowanie budowy placu zabaw dla dzieci. To dobra wiadomość. Zła wiąże się z tym, że jeśli gminie nie uda się zdobyć maty w kolorze pomarańczowym lub niebieskim, niezbędnej do zabezpieczenia dziecka w razie upadku, to plac zabaw może czekać na otwarcie wiele tygodni.

Ten plac zabaw nie znajduje się w Polsce, więc może działać bez pomarańczowych mat. / Fot. http://pl.wikipedia.org/w/index.php?title=Plik:PlayEquipComboPlastic_wb.jpg&filetimestamp=20060112121012Dotacja w wysokości 50 proc. kosztów kusi gminy. By ja otrzymać trzeba spełnić wiele wymogów. Jednym z nich, jest konieczność wykorzystania "gumowej bądź piankowej płyty, która ma łagodzić upadek dziecka z 1,5 metra. Zgodnie z zaleceniami nawierzchnia musi być koloru pomarańczowego [...] lub niebieskiego". Dalej zapisy precyzują dokładnie odcienie tych kolorów.

Co prawda MEN wyjaśnia, że odcienie mogą ewentualnie być zastąpione zbliżonymi, ale od koloru pomarańczowego i niebieskiego odejść się nie da. Gminy zamawiają więc maty w ... Hiszpanii.


Skąd taka słabość MEN do tych właśnie odcieni? – Pomarańczowy i niebieski to barwy reformy programowej oraz logo programu „Radosna szkoła” – wyjaśnia Grzegorz Żurawski, rzecznik prasowy MEN na stronie dziennika.plWybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

"Pomarańczowy i niebieski to barwy reformy programowej oraz logo programu -&#8222;Radosna szkoła".&#8221; - Dodajmy jeszcze zółty, zielony i np. czerwony i będzie propagowanie homoseksualizmu!!!!! :D <hahaha>

Komentarz został ukrytyrozwiń

Tradycyjne kpiny w aureoli "Prawa zamówień publicznych". Urzędnik wymyślił, urzędnik żąda.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Kosztowne bicie piany; a gdzie praca nad reformą szkolnictwa?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.