Facebook Google+ Twitter

MEN tropi pedofilów w szkołach. Za pomocą ankiet

Ministerstwo Edukacji Narodowej rozesłało do kuratoriów w całej Polsce specjalne ankiety, w których pyta o przypadki molestowania i pedofilii w szkołach. "Taka kontrola uwłacza naszej godności" - mówi jeden z nauczycieli.

 / Fot. Marzena Bugał-Azarko/Polskapresse"Dziennik Zachodni" poinformował, że na wniosek Twojego Ruchu, który chce sprawdzić, jak często w szkołach dochodzi do przypadków molestowania i pedofilii ze strony katechetów i księży, Ministerstwo Edukacji Narodowej zdecydowało się prześwietlić pod tym kątem wszystkich nauczycieli. Do kuratoriów w całe Polsce trafiła więc specjalna ankieta.

W kwestionariuszach MEN pyta dyrektorów szkół m.in. o to, czy wobec któregoś z nauczycieli danej placówki toczy się sprawa komisji dyscyplinarnej lub czy były składane skargi dotyczące niedozwolonych zachowań. Ministerstwo będzie musiało przedstawić wyniki tych badań Komisji Edukacji, Nauki i Młodzieży, której przewodniczącym jest poseł Twojego Ruchu Piotr Bauć.

Posłowie partii Palikota chcieli prześwietlić katechetów i księży, ponieważ nie wybierają ich dyrektorzy, lecz władze kościelne. Dyrektor może jedynie nie zgodzić się na zatrudnienie osoby, której zachowanie budzi ich wątpliwości.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

Uczniowie powinni się wypowiedzieć, badanie takie byłoby wówczas bardziej miarodajne.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Lepsze byłoby pytanie: "czy przestaliście już molestować seksualnie dzieciaki w waszej szkole?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Nie nazwałabym tego "tropieniem pedofilów" w szkołach. To raczej szacowanie skali zjawiska. Kuratoria mogą opierać się jedynie na przypadkach już stwierdzonych, nie zaczną w tym momencie prowadzić we wszystkich placówkach dochodzenia.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.