Facebook Google+ Twitter

MEN wszczął postępowanie dyscyplinarne wobec dyrektorki "Dyslektyka"

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-04-24 15:23

Ministerstwo edukacji wystąpiło do Mazowieckiego Kuratora Oświaty o wszęcie postępowania dyscyplinarnego wobec dyrektorki gimnazjum przy ulicy Wiktorskiej w Warszawie. Według policji, to w tej placówce doszło do ujawnienia pytań egzaminacyjnych przed rozpoczęciem testu.

MEN zapowiada również podjęcie zdecydowanych kroków przez nadzór pedagogiczny zarówno wobec podejrzanej o spowodowanie przecieku dyrektorki, jak i pracowników szkoły i organu zarządzającego nią. Fundacja "Dysklektyk", która prowadzi szkołę, została zobowiązana do złożenia sprawozdania ze swej działalności.

Minister edukacji Katarzyna Hall zwróciła się również do Okręgowej i Centralnej Komisji Egzaminacyjnej, aby na podstawie informacji uzyskanych od policji wyodrębniły uczniów, którzy mogli skorzystać z ujawnionych przez pracowników szkoły zadań egzaminacyjnych - także tych spoza gimnazjum w Warszawie. Ponadto ministerstwo zobowiązało kuratorium do zapewnienia odpowiednich warunków do nauki dzieciom, które z powodu ujawnienia pytań będą zmuszone powtórnie zdawać egzamin w czerwcu.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Podobno Panią Dyrektor wyprowadzono ze szkoły w kajdankach? Paranoja!

Na marginesie tej sprawy i podobnych doniesień o przeciekach chcę przedstawić swoją refleksję, propozycję:

Dlaczego zadania z testów są tajne? Po co te skomplikowane procedury? Wystarczy opracować odpowiednio dużo zestawów pytań i je wszystkie ujawnić przynajmniej pół roku przed egzaminem. W ten sposób motywujemy uczniów do nauki, a nie do zabawy w zgaduj-zgadulę. Obecny sposób egzaminowania (testowania) tkwi w poprzedniej epoce i ma wykazać, czego uczeń nie umie. Na egzaminie dajmy młodym ludziom szansę wykazania się tym, co umieją.

Jeżeli szkoły są oceniane na podstawie testów, a nie wyników kilkuletniej pracy, to zawsze będą próby "poprawienia" pozycji.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.