Facebook Google+ Twitter

MEN zachęca rodziców przedszkolaków do ubezpieczeń w PZU

Ministerstwo Edukacji Narodowej (MEN) wręcza rodzicom przedszkolaków gazetę edukacyjną "Planeta Filipka", z której rodzice mogą wyczytać, że wykupienie ubezpieczenia zdrowotnego w PZU jest dobrym sposobem na uniknięcie kolejek w przychodni.

 / Fot. Radosław Drożdżewski (Zwiadowca21)/ licencja CC 3.0/http://commons.wikimedia.org/wiki/File:Stargard_-_przedszkole_miejskie_nr_2.jpgJak donosi rmf24.pl gazetka składa się z trzech części. Pierwsze dwie dotyczą pójścia do szkoły, a trzecia i ostatnia historyjka jest o zdrowiu. Znajduje się tam opis powszechnych kłopotów z leczeniem w państwowej przychodni. Ale MEN podaje pomysł na rozwiązanie tych problemów: "Wystarczy wykupić ubezpieczenie zdrowotne w PZU! Będzie tanio, bez kolejek, bez stresu".

Wszystkie kuratoria w Polsce otrzymały po 1000 egzemplarzy "Planety Filipka", aby rozdały je nauczycielom w przedszkolach. A ci są poirytowani takim zachowaniem i uważają, że to reklama PZU.

Julia Pitera, minister ds. walki z korupcją oznajmiła, że zajmie się tą sprawą. Uważa, że gazetka nosi znamiona kryptoreklamy. Ministerstwo edukacji nie widzi niczego złego w treści publikacji. Jak na razie PZU nie komentuje całej sytuacji.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

Marek Chorążewicz
  • Marek Chorążewicz
  • 05.11.2011 21:05

Zajrzałem tu "po latach" i ciekawi mnie, co dalej dzieje się z tą paskudną kryptoreklamą i wymuszaniem wyboru ubezpieczyciela?

Szanowna autorko, warto byłoby sprawdzić, czy ktoś został za to ukarany? Czy tak, jak zwykle, "rozeszło się" wszystko po cichutku?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Oświadczenie ministerstwa w tej sprawie

"w sprawie doniesień medialnych dotyczących zamieszczenia przez MEN artykułów w wydawanym przez wydawnictwo Elipsa periodyku „Planeta Filipka”

Sytuacja, która wynikła ze współpracy resortu edukacji z wydawnictwem Elipsa może budzić wątpliwości natury etycznej. Dlatego minister Katarzyna Hall zwróciła się do dyrektora generalnego MEN o zbadanie sprawy i ewentualne wyciągnięcie konsekwencji służbowych wobec pracowników odpowiedzialnych za to przedsięwzięcie."

A poniżej wypowiedź rzecznika w tym temacie:

"Ministerstwo Edukacji Narodowej nie jest wydawcą półrocznika „Planeta Filipka” – jest nim wydawnictwo Elipsa, w związku z czym MEN nie może brać odpowiedzialności za treści zamieszczone w gazecie.

Współpraca Ministerstwa Edukacji Narodowej z Wydawnictwem Elipsa obejmowała przygotowanie i zamieszczenie w półroczniku dwóch artykułów prezentujących korzyści psychologiczne i społeczne wynikające z rozpoczęcia edukacji dzieci w wieku przedszkolnym (3-5 lat) i z rozpoczęcia edukacji szkolnej przez dzieci w wieku 6 lat oraz bezpłatne otrzymanie przez MEN egzemplarzy do wykorzystania. Na końcu każdego artykułu zostało umieszczone logo MEN. Ministerstwo zatwierdzało treść owych artykułów."

Komentarz został ukrytyrozwiń

Tak...cieszy mnie, że sprawą zajmie się pani Pitera. Uspokaja mnie to niezmiernie... Ciekawe czy PZU ubezpiecza od głupoty?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.