Facebook Google+ Twitter

Menadżer Kliczki: Wach chciał walczyć w rękawicy bez wyściółki

Niemieckie media ponownie oskarżają Mariusza Wacha. Po podaniu informacji o rzekomym dopingu, stosowanym przez polskiego pięściarza, dziś poinformowano o nieregulaminowej rękawicy boksera podczas pojedynku z Władimirem Kliczką.

 / Fot. Print screen http://www.youtube.com/watch?v=dlJoHMK5eJo Po tym jak niemiecki tabloid "Bild" poinformował, że Mariusz Wach walczył z Władimirem Kliczką, będąc na dopingu, pojawiły się kolejne oskarżenia pod adresem polskiego boksera. "Mariusz Wach chciał walczyć z Władimirem Kliczką w rękawicy bez wyściółki. Takie zachowanie, aby w ten sposób poważnie uszkodzić rywala, jest moim zdaniem brutalne i bezmyślne" - komentował menadżer Kliczki, Bernd Boente. Fakt ten potwierdza także brat Władimira, Witalij, który brał udział w kontroli technicznej.

Zobacz także: "Bild" informuje, że Wach walczył z Kliczką na dopingu"

Jak podaje serwis Sport.pl, obóz Mariusza Wacha jest zaskoczony całym zamieszaniem. "Dostałem obie rękawice przed walką. Kiedy miałem już założoną lewą, obecny w pomieszczeniu brat mojego rywala Witalij zakwestionował zgodność prawej z przepisami. Porozmawiał z członkami komisji po niemiecku i po chwili przyniesiono kolejną parę. Tym razem Kliczko nie miał żadnych zastrzeżeń. Nie wiem o co w tym wszystkim chodzi, wcześniej doping - teraz rękawica" - komentuje sytuacje Mariusz Wach.

Zobacz także: Kliczko pokonał Wacha. Polak walczył 12 rund

Rękawica bokserska posiada wewnątrz wyściółkę z włosia końskiego lub spienionego poliuretanu. Jej zadaniem jest amortyzowanie siły uderzenia. Powinna być zamocowana na stałe i nie powinno sięjej przesuwać ani zmieniać jej kształtu.

Stawką pojedynku Wach - Kliczko, który odbył się 10 listopada w Hamburgu, był tytuł mistrza świata trzech organizacji IBF, WBA i WBO. Kliczko wygrał jednogłośnie na punkty.

Zarejestruj się i napisz artykuł
Znajdź nas na Google+

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Zupełnie nie rozumie, dlaczego ktoś robi takie zamieszanie wokół przegranego tej walki .? Polak walczył godnie ambitnie do ostatniego gongu nic nie było widać aby był na jakimś dopingu czy czego cokolwiek . A co by było jak by wygrał ta, walkę komu na tym tak bardzo zależy bratu Witalijowi , boi się Wacha ze mu ten pas odbierze bo on by z nim przegrał.!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.