Facebook Google+ Twitter

Menadżer korepetytorów

Nie wiem, jaki procent uczniów korzysta z korepetycji płatnych, ilu dodatkowej pomocy krewnych i znajomych, przyjaciół i sympatii. Nad owocami pracy bezimiennych nauczycieli indywidualnych czuwają ci, którym angaż pozwala wystawiać oceny...

To określenie menadżer korepetytorów wymyśliłam, gdy kolejny licealista z tzw. dobrego krakowskiego liceum potrzebował pomocy w uzyskaniu adekwatnej noty z matematyki, a lekcje, które oferuje szkoła, były niewystarczające do zrozumienia abstrakcyjnych pojęć. Nie tylko liczba lekcji jest przeszkodą, również liczba uczniów w klasie, która w czołowych krakowskich szkołach oscyluje wokół 36/38 osób. Uczyłam w bardzo słabym liceum, które walczyło i walczy o utrzymanie się przy życiu. Tam liczba uczniów nie przekracza 24 i dla tych uczniów oferta edukacyjna jest bardzo szczodra. Uczniem zdolnym mało kto się przejmuje. Kilku wybitnie zdolnych się hołubi, bo to podnosi pozycję szkoły w rankingu, a i tak po prawdzie często osiągnięcia olimpijczyków nie są zasługą nauczycieli szkoły, tylko umiejętności uczniów nabytych poza szkołą dzięki rodzicom i środowisku w jakim przebywają.

Sama dostarczyłam dwóm liceum krakowskim olimpijczyków z języka francuskiego dzięki temu, że moje dzieci przez 6 lat pobierały nauki za ciężkie dewizy w szkołach frankofońskich podczas naszego pobytu na kooperacji. Dzięki uprawianemu zawodowi, przez całe liceum wspomagaliśmy matematyczny rozwój naszych dzieci i łagodzili skutki okrawania programu. Gdyby jeszcze autorytet rodziców przebijał ten nauczyciela szkolnego, to najmłodsze maturę rozszerzoną miałoby na maksa.

Do liceów z toplisty dostają się dzieci, które osiągnęły wyniki bądź dzięki własnym zdolnościom wspartym pracowitością, bądź za sprawą finansowania równoległej edukacji przez zamożniejszych rodziców. W renomowanych liceach pewni siebie nauczyciele oraz dyrekcja nie zabiegają o ucznia, to uczeń pazurami trzyma się szkoły. Klasy pełne, chętnych sporo. Nie czarujmy się, to tutaj zaczynają się i są najtrwalsze przyjaźnie i lobbowanie stąd znalezienie się w dobrym liceum dla wielu oznacza początek zawodowej kariery. Dzięki konkurencji windowany jest poziom nauczania i ambitni mogą zdobywać bez większych przeszkód należną im wiedzę.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.